yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPowierzchnia uprawy rzodkiewki w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Powierzchnia uprawy rzodkiewki w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Królowa nowalijek, która za każdym razem, gdy pojawia się na krajowym rynku, cieszy oczy konsumentów. O czym mowa? Oczywiście o polskiej rzodkiewce. Jak dużą powierzchnię obejmują uprawy owego warzywa w ostatnich latach?

Powierzchnia uprawy rzodkiewki w 2020 roku nie jest tak duża, jak w kolejnych trzech latach. W owym okresie producenci zdecydowali się bowiem na produkcję warzywa na obszarze 612,82 hektarów. Jak natomiast sytuacja kształtowała się w kolejnym sezonie?

W 2021 roku możemy zaobserwować znaczący wzrost areału. Powierzchnia upraw wynosiła bowiem 814,34 hektarów. Wzrost względem poprzedniego sezonu ukształtował się więc na poziomie 201,52 hektarów. Rok 2021 jest na pierwszym miejscu w okresie 2020-2023.

Jak natomiast wyglądała sytuacja w 2022 roku? Wprawdzie nie możemy mówić tu o drastycznych zmianach, niemniej… Obszar produkcyjny w 2022 roku obniżył się i wyniósł 791,74 hektarów, czyli o 22,60 mniej względem roku ubiegłego.

Tendencja spadkowa powierzchni uprawy rzodkiewki w Polsce utrzymała się również w 2023 roku. Obecnie producenci zdecydowali się na produkcję warzywa na obszarze 737,97 hektarów. Powierzchnia upraw wciąż pozostaje jednak wyższa niż w 2020 roku.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Warto przy tym zaznaczyć, że wskazane wyżej dane pochodzą z ARiMR i zostały wyliczone na podstawie złożonych przez rolników deklaracji we wnioskach o płatności bezpośrednie.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl