• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCzy wszyscy rolnicy otrzymają środki na wymianę pokryć dachowych?

Czy wszyscy rolnicy otrzymają środki na wymianę pokryć dachowych?

W ostatnich dniach zakończył się nabór wniosków o wymianę pokryć dachowych zawierających azbest. Kwota wynikająca ze zgłoszeń przekracza założony uprzednio budżet… Czy to oznacza, że pieniędzy na wypłatę pełnych świadczeń dla producentów może zabraknąć?

Jak przypomniał wicepremier Kowalczyk podczas briefingu prasowego, 15 listopada bieżącego roku zakończył się prowadzony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) nabór wniosków o przyznanie pomocy na wymianę azbestowych pokryć dachowych znajdujących się na budynkach służących do produkcji rolniczej.

– Nabór cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a kwota wynikająca ze złożonych przez rolników wniosków przekroczyła pulę środków przeznaczonych na ten cel. Rolnicy złożyli 47 tys. wniosków na łączną kwotę 588 mln zł. Jednak wszyscy, którym należy się ta pomoc, mogą być spokojni – pieniądze zostaną przesunięte z innych działań – zapewnił szef resortu rolnictwa i dodał, że należy liczyć z nieco dłuższym czasem rozpatrywania wniosków przez ARiMR ze względu na ich dużą liczbę.

Warto również zaznaczyć, że przekroczenie limitu środków przeznaczonych na wymianę pokryć dachowych jest równoznaczne z brakiem możliwości ponownego wszczęcia naborów. To dość przykra informacja dla wielu producentów… Tak jak wspominaliśmy, składanie wniosków było możliwe do 15 listopada. Termin ten okazał się jednak nieco skrócony…

Wielkopolska Izba Rolnicza poinformowała, że już w godzinach wieczornych (15 listopada) na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po zalogowaniu się przez Platformę Usług Elektronicznych nie było odnośnika oraz linku do złożenia wniosku o „wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest”.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Według oficjalnej informacji na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nabór na ww. działanie trwał do 15 listopada bieżącego roku. W ostatnim dniu naborów nie było jednak możliwości złożenia wniosku. Pozostaje więc pytanie… Co z rolnikami, którzy gromadzili potrzebną dokumentację i planowali złożyć wniosek na sam koniec?

Źródło: MRiRW / WIR


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl