Drastyczne spadki cen młodych ziemniaków na rynkach hurtowych [24.06.2022]

Polskie młode ziemniaki odmiana Irga

Ostatnie dni w handlu młodymi ziemniakami na rynkach hurtowych przyniosły niestety dość znaczące spadki. Podaż warzywa znacząco się zwiększyła, a cena nie była w stanie utrzymać się na poziomie widocznym jeszcze na początku tygodnia. Ile aktualnie uzyskamy za młode, polskie ziemniaki?

Cena na rynkach hurtowych dość mocno uzależniona jest od podaży warzywa w danym momencie. Niestety, ostatnie dni przyniosły kolejne już z rzędu spadki cen młodych, polskich ziemniaków, gdyż ich ilość na rynkach znacząco się zwiększyła. Wciąż wiele zależy od odmiany, którą oferujemy, jednak stawki są niższe w każdym przypadku.

Ile więc aktualnie uzyskamy na rynkach hurtowych za młode, polskie ziemniaki?

Zacznijmy od rynku hurtowego w podwarszawskich Broniszach. Polska, młoda Irga jest nieco droższa od pozostałych odmian, a na ten moment jej cena kształtuje się w przedziale 1,00-1,33 zł za kilogram. Najczęściej spotykanymi stawkami są jednak te oscylujące wokół 1,20 zł, czyli 18,00 zł za 15 kilogramowy worek. Gorsza sytuacja dotyczy niestety producentów oferujących inne odmiany. Czy to Arrow czy Lord, ceny przedstawiają się na poziomie 0,80-1,25 zł za kilogram, a najczęściej producenci uzyskują 1,00 zł, czyli 15,00 zł za worek.

Równie nieciekawie wygląda to w przypadku innych rynków, jak chociażby łódzki rynek „Zjazdowa”. Ceny, na które mogą liczyć producenci zawierają się w granicach 0,66-1,33 zł za kilogram, czyli 10-20 zł za 15 kilogramowy worek. Tutaj również sytuacja jest dość mocno uzależniona od podaży na dany moment oraz odmian, którą oferują producenci.

Warunki cenowe na giełdzie w Kaliszu co prawda nieco się polepszyły w porównaniu z poprzedzającym dniem, jednak wciąż mówimy o bardzo niskich stawkach. Polskie, młode ziemniaki zapewnią producentom jedynie 0,66-0,80 zł za kilogram, czyli 10,00-12,00 zł za 15 kilogramowy worek. Cena, która występuje najczęściej, przedstawia się na poziomie 11,00 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności