yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościJak nie dać się oszukać?

Jak nie dać się oszukać?

Wszyscy wiemy jak wysoka jest aktualnie stawka za nawozy. Nie obiło się to również uwadze oszustów. Coraz częściej na portalach ogłoszeniowych widzimy nawozy w „promocyjnej cenie”. Różnica w cenach jest zawrotna. Jednak w wielu przypadkach to nic innego jak próba wyłudzenia pieniędzy od rolnika.

„Super okazja”? Nic bardziej mylnego. Z tym wyjątkiem, że korzyści wpłyną na konto oszusta, a my na tym stracimy. Widząc promocyjne ogłoszenie na początku zadajmy sobie proste pytanie – czy oby na pewno podana cena jest realna i czy przyniesie zysk sprzedającemu… Nikt przecież nie odda towaru za darmo, każdy chce zarobić.

Ogłoszenia typu „Sprzedam 100-150 ton saletry amonowej”, gdzie podana cena oscyluje w przedziale 2000-2200 zł mogą być zwykłym oszustwem. Wystarczy spojrzeć na aktualną cenę rynkową kształtującą się na poziomie 3000 zł za tonę w detalu. Ta z ogłoszenia jest rzeczywiście kusząca… Jednak czy oby na pewno realna?

Oczywiście, mogą zdarzyć się wyjątki, ale warto mieć się na baczności.  Nawet jeśli wszystko będzie wyglądać dobrze należy upewnić się czy przypadkiem cena nie dotyczy jednego 500-kilogramowego Big-Baga. Jak  to mówią, cudów nie ma. W praktyce po wpłaceniu zaliczki kontakt ze sprzedającym może się urwać.

Podobne sytuacje obserwowaliśmy już w przypadku innych surowców, czy to metali, czy chociażby opału. Często bywa tak, że ogłoszeniodawca oczekuje wpłaty zaliczki na konto na dość pokaźną sumę (zazwyczaj 1000 zł, ale bywa różnie), a po przelaniu pieniędzy kupujący zostaje na lodzie… Ogłoszenie znika, kontakt się urywa.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Przeglądając ogłoszenia, w tym przypadku nawozów, ale nie tylko, pamiętajmy o oszustwach. Jest wiele złodziejaszków, którzy nie liczą się z tym, że ktoś ledwo wiąże koniec z końcem. Wykorzystają każdą okazję, by okraść drugą osobę.  Nie dajmy się oszukać. Zawsze negocjujmy tak, aby unikać przedpłat na konto i dokładnie sprawdzajmy dane ogłoszenie przed jakimkolwiek kontaktem z osobą po drugiej stronie. Pamiętajmy – nie wszyscy są uczciwi.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl