AktualnościOstatnie oferty papryki na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach

Ostatnie oferty papryki na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach [01.12.2022]

Wraz z nadejściem niskich temperatur podaż papryki na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach zaczęła drastycznie się zmniejszać. Aktualnie pozostało kilku producentów, którzy w najbliższych dniach przewidują zakończenie sezonu. Jak więc na ten moment przedstawiają się ceny papryki?

W poprzednich tygodniach informowaliśmy o zakończeniu sezonu paprykowego. Wynikało to z nadejścia przymrozków, które były równoznaczne z końcem produkcji. Aktualnie wśród ofert na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach wciąż możemy spotkać krajową paprykę, niemniej, jej ilości są niewielkie. Sami producenci deklarują, że w najbliższych dniach zakończą sezon wyprzedając resztę towaru. Niektórzy twierdzą, że to ich ostatni dzień na rynku, natomiast pozostała część planuje jeszcze jedną czy dwie wizyty.

Programy ochrony roślin - przedsprzedaż 2024 - baner

Warto zaznaczyć, że zmniejszająca się podaż wpłynęła na wzrost cen papryki, porównując z cenami sprzed miesiąca. Aktualnie producenci mogą spodziewać się stawek na poziomie 7,00-8,00 zł za kilogram. Tak jak wspominaliśmy, ilość polskiego produktu jest już niewielka. Niewykluczone jednak, że niektórzy zdecydowali się na chwilowe przetrzymanie warzywa w chłodni. Zabieg miał oczywiście na celu uzyskanie nieco wyższych cen. Tak czy inaczej, najbliższe dni to ostatnia okazja, by cieszyć się wysokiej jakości krajową papryką.

W nadchodzącym okresie na rynku hurtowym w Broniszach pozostanie bowiem jedynie importowany produkt z Hiszpanii. Ilość zagranicznego zamiennika jest już dość spora, co jest naturalnym zjawiskiem dla tej pory roku. Stawki w tym przypadku oscylują na poziomie 8,00 zł za kilogram i tyczą się wszystkich kolorów papryki.


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl