Ostatnie oferty papryki na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach [01.12.2022]

Wraz z nadejściem niskich temperatur podaż papryki na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach zaczęła drastycznie się zmniejszać. Aktualnie pozostało kilku producentów, którzy w najbliższych dniach przewidują zakończenie sezonu. Jak więc na ten moment przedstawiają się ceny papryki?

W poprzednich tygodniach informowaliśmy o zakończeniu sezonu paprykowego. Wynikało to z nadejścia przymrozków, które były równoznaczne z końcem produkcji. Aktualnie wśród ofert na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach wciąż możemy spotkać krajową paprykę, niemniej, jej ilości są niewielkie. Sami producenci deklarują, że w najbliższych dniach zakończą sezon wyprzedając resztę towaru. Niektórzy twierdzą, że to ich ostatni dzień na rynku, natomiast pozostała część planuje jeszcze jedną czy dwie wizyty.

Warto zaznaczyć, że zmniejszająca się podaż wpłynęła na wzrost cen papryki, porównując z cenami sprzed miesiąca. Aktualnie producenci mogą spodziewać się stawek na poziomie 7,00-8,00 zł za kilogram. Tak jak wspominaliśmy, ilość polskiego produktu jest już niewielka. Niewykluczone jednak, że niektórzy zdecydowali się na chwilowe przetrzymanie warzywa w chłodni. Zabieg miał oczywiście na celu uzyskanie nieco wyższych cen. Tak czy inaczej, najbliższe dni to ostatnia okazja, by cieszyć się wysokiej jakości krajową papryką.

W nadchodzącym okresie na rynku hurtowym w Broniszach pozostanie bowiem jedynie importowany produkt z Hiszpanii. Ilość zagranicznego zamiennika jest już dość spora, co jest naturalnym zjawiskiem dla tej pory roku. Stawki w tym przypadku oscylują na poziomie 8,00 zł za kilogram i tyczą się wszystkich kolorów papryki.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Polskie młode ziemniaki odmiana Irga

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności