Rosja: zbiory warzyw szklarniowych

Szklarnia niedoświetlana

W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku rosyjskie zbiory warzyw szklarniowych wzrosły o 21,7%. Bardziej wzrosła uprawa pomidorów, którego to gatunku produkcja wzrosła o 35,7% niż ogórek (wzrost o 18,3%).

W tonach produkcja przedstawia się jednak następująco: pomidorów zebrano 186,5 tys. ton, ogórków – 405,8 tys. ton. Tak więc to ostatnie warzywo utrzymuje pozycje lidera.
Wzrosty zbiorów przypisuje się powiększeniu powierzchni upraw o 170 hektarów nowych szklarni oddanych do eksploatacji w 2016 roku. W bieżącym roku ma do tego dojść jeszcze 280 hektarów.

Według zapewnień prezydenta związku producentów warzyw Sergieja Korolowa w najbliższych trzech latach import warzyw szklarniowych do Rosji będzie się utrzymywał w przedziale 10-15%, więc uwzględniając pomoc z budżetu (20% kosztów budowy szklarni) i ulgowe kredyty branża ma przed sobą dobre perspektywy. Obecnie rodzima produkcja pomidorów pokrywa około połowy zapotrzebowania, ogórków – do 85%.

za: apiefp.com

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności