Tantniś krzyżowiaczek zagraża uprawom w Wielkiej Brytanii

Nazwany został „super szkodnikiem”, który zagraża uprawom warzyw kapustnych w Wielkiej Brytanii. Jest w stanie przetrwać zimę i niszczyć uprawy w jeszcze większym stopniu.


Jak podają brytyjskie media tantniś krzyżowiaczek jest  odporny na część środków ochrony roślin, a ponadto, jak dowiodły ostatnie badania, przeżywa tamtejsze zimy. W efekcie jego szkodliwość dla uprawa warzyw kapustnych na Wyspach Brytyjskich jest jeszcze większa.

Jego żerowanie może powodować nawet 100 proc. strat w uprawach brokułów, kapusty, brukselki i brukwi. Jest o co się martwić, gdyż uprawa warzyw kapustnych w Zjednoczonym Królestwie ma rocznie wartość 200 mln funtów.

Szkodniki odporne na pyretroidy zazwyczaj prezentowały dużą wrażliwość na niskie temperatury. Jednak eksperci z Rothamsted Research i AHDB dowiedli, że w przypadku tantnisia jest inaczej. Konieczne jest zatem odmienne podeście do strategii ochrony upraw kapustnych w tym kraju – podkreślają.

Źródło: aboutmyarea

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności