yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościUK: Jakie niedobory maskują kartonowe wycinanki warzyw i owoców?

UK: Jakie niedobory maskują kartonowe wycinanki warzyw i owoców?

W brytyjskich sieciach handlowych można dostrzec półki z kartonowymi wycinankami, na których widnieją m.in. warzywa. Powodem są niedobory kierowców ciężarówek, ludzi do pracy przy zbiorach i pakowaniu warzyw oraz problemy w portach.

To są główne i najważniejsze powody, dlaczego w sieciach handlowym zobaczymy nadruki m.in. warzyw, owoców na kartonach. Dziś nie sposób jest zapełnić ogromne powierzchnie tych molochów. Zamiast pustych półek z artykułami żywnościowymi klienci widzą ich imitację na kartonowych wydrukach.

Fot. Twitter/@Piers_Richings
Fot. Twitter//B_E_Andre/

Dlaczego tak się dzieje? Brakuje kierowców, transport jest niedostarczony na czas. Problemy występują również w portach, gdzie operatorzy zmagają się ze wzrostem dostaw w okresie świątecznym, również prowadzą do niedoborów.

Kolejna sprawa to niedobór pracowników do zbioru warzyw. Część plonów wybranych gatunków nie została zebrana na czas, co jest równoznaczne z ich zmarnowaniem. Brakuje również pracowników w przetwórstwie rolno-spożywczym co prowadzi do niższej dostępności wybranych produktów.

W przypadku świeżych produktów sklepy takie jak Tesco mają również cele związane z ograniczeniem marnowania żywności, a zatem utrzymują zapasy krótsze niż w przeszłości.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Po tym jak Tesco zaczęło używać zdjęć m.in. szparagów, marchwi, pomarańczy i winogron w swoich alejkach ze świeżymi produktami, wywołało to niezłą burzę w mediach społecznościowych. „Mmmm, pyszne zdjęcia szparagów” – napisał na Twitterze jeden z komentatorów. Inny wyśmiał zbyt duży obraz nagromadzonego warzywa: „Uwielbiam, gdy szparagi rosną do takich rozmiarów w Wielkiej Brytanii. Jestem pewien, że to nasz klimat”. Takich komentarzy jest bardzo dużo… 

za: theguardian.com, Twitter.com

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl