Wybuch ogniska epidemii na farmie w Dolnej Bawarii – 174 osoby zakażone

W przedsiębiorstwie rolnym w Mamming w Dolnej Bawarii wykryto duże ognisko koronawirusa.  W miniony piątek 24.07.2020 było już siedem potwierdzonych przypadków zakażenia, po których wszyscy pracownicy zostali przebadani. Dla 167 kolejnych pracowników wynik był również pozytywny. W rezultacie gospodarstwo, w którym uprawiane są ogórki, zostało poddane kwarantannie.

Na farmie pracuje łącznie 480 osób. Wszystkie zostały poddane kwarantannie, aby uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się zakażeń. Osoby zarażone są oddzielane od niezainfekowanych – mówi urząd okręgowy Dingolfing-Landau. Ratownicy w kombinezonach ochronnych rozpoczęli już operacje dezynfekcji. Kontynuacja zbiorów ogórków w gospodarstwie została zakazana. Zdaniem starosty Wernera Bumedera firma nie wdrożyła w pełni uzgodnionej koncepcji higieny. Pracownicy w gospodarstwie pochodzą z Węgier, Rumunii, Bułgarii i Ukrainy. Rząd stanowy planuje na dzisiaj – 27.07.202 uruchomienie stacji testowe Covid dla społeczności Dolnej Bawarii.

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności