Wymiana pokryć dachowych z azbestu. Rolnicy będą mogli starać się o dopłaty

Wymiana pokryć dachowych z azbestu

Rolnicy ponownie będą mogli starać się o dopłaty do wymiany pokryć dachowych z azbestu. Kiedy rozpoczyna się nabór wniosków? Jakie są stawki dopłat? 

– Uruchamiamy drugi nabór wniosków o wsparcie na wymianę pokryć dachowych z azbestu w gospodarstwach rolnych, w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. To kolejna ważna informacja, na która czekają rolnicy – mówi Robert Telus.

– Wysokość wsparcia wynosi 40 zł/m2 wymienianego pokrycia dachu. Wsparcie skierowane jest do tych rolników, którzy jeszcze nie korzystali z dofinansowania na wymianę dachów – dodaje minister Telus podczas dzisiejszej konferencji w województwie łódzkim.

Ogłoszenie o tym naborze pojawi się na stronach ARiMR już 6 października br., a nabór potrwa od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r., z wykorzystaniem formularza elektronicznego na Platformie Usług Elektronicznych. Dofinansowanie przysługuje maksymalnie do 500 m2 wymienionego pokrycia dachu. Więcej szczegółów niebawem.

Źródło: MRiRW

Related Posts

  1. Susza
  2. Skrzynka z kalafiorami

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności