yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSezon rusza pełną parą, ale co z cenami paliw? Aktualne ceny oleju...

Sezon rusza pełną parą, ale co z cenami paliw? Aktualne ceny oleju napędowego 12.04.2024

Sezon rusza pełną parą. Producenci warzyw już przystąpili do prac, a wraz z pierwszymi zabiegami wzrosło zużycie paliwa. Ceny oleju napędowego nie będą jednak stały w miejscu. Jakie są aktualne ceny paliw w dniu 12.04.2024?

Sezon ruszył

W wielu regionach Polski rolnicy sieją marchew, cebulę, kukurydzę cukrową czy pietruszkę. Można zauważyć również wzmożone nawożenie pól, czy pielęgnacyjne zabiegi agrotechniczne. Krótko mówiąc, producenci mają pełne ręce roboty. Wszystko wiążę się z dużymi wydatkami na olej napędowy. Nasuwa się pytanie, czy można liczyć na spadek cen?

Wzrost ceny ropy naftowej

Olej napędowy jest na ten moment dużo droższy niż w kwietniu zeszłego roku, jednak takiej sytuacji większość producentów już się spodziewała. Średni koszt oleju napędowego w hurcie na dzień 12.04.2024 r. to 5,22 zł/l. Takie ceny napotkamy w PKN Orlen.

Hurtowe ceny oleju napędowego 2024

Co gorsza, jak donoszą eksperci rynku paliwowego, nie ma żadnych powodów, by cena paliw zaczęła spadać. Od początku roku notuje się stały, etapowy wzrost stawek. Ropa naftowa, z której wytwarzane jest paliwo, na światowych rynkach przekroczyła cenę 90 USD za baryłkę. Oznacza to spory wzrost na przestrzeni jedynie ostatnich trzech miesięcy. Taki stan rzeczy może wynikać z konfliktów na Bliskim Wschodzie.

Niepokojące wieści dla rolników

Podwyżki cen nie są drastyczne, ale sukcesywne, a to może martwić producentów. Zużycie paliwa z dnia na dzień będzie wzrastać, ponieważ wyjazdów na pole będzie w najbliższym czasie systematycznie przybywać, a to będzie generowało kolejne koszty. Ceny są wysokie i trzeba liczyć się z tym, że brakuje przesłanek o poprawie sytuacji w kolejnych miesiącach intensywnej pracy w gospodarstwach.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl