yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościW Broniszach otwarto laboratorium do poboru próbek owoców i warzyw

W Broniszach otwarto laboratorium do poboru próbek owoców i warzyw

Na Rynku Hurtowym Bronisze otwarty jest punkt informacyjny i poboru prób UO-Technologia. Laboratorium usługowo bada parametry fizykochemiczne owoców i warzyw (zawartość pozostałości pestycydów, azotanów/azotynów oraz pozostałości metali ciężkich).

“Utworzenie na Rynku w Broniszach punktu poboru próbek owoców i warzyw pozwala producentom i dystrybutorom łatwiej przekazać produkty do badania. Po badaniach laboratoryjnych produkt otrzyma sprawozdanie z badań stwierdzające, że zbadane owoce lub warzywa są bezpieczne dla konsumentów, nie zawierają szkodliwych ilości pestycydów, azotanów i azotynów oraz pozostałości metali ciężkich” – informuje Rynek. “Dzięki takim sprawozdaniom z badań dystrybutor i producent mają możliwość dotarcia ze swoimi produktami do tej grupy odbiorców, która poszukuje towarów przebadanych i bezpiecznych dla konsumenta. Raport, jaki otrzymuje dystrybutor, może zostać przekazany nabywcy biznesowemu, który z kolei może go przedstawiać konsumentom, czyli np. w sklepie czy restauracji” – dodano.

Filia laboratorium mieści się na Rynku Hurtowym Bronisze w hali MAG p. 205 (II pietro). Pobór próbek odbywa się we wtorki i czwartki w godz. 9:00 -13:00.

W czasie dni dyżurów użytkownicy Rynku mogą również zasięgnąć informacji na temat Jakościowych Systemów Produkcji – np. produkcji ekologicznej czy integrowanej produkcji.

Źródło: materiały Rynku Hurtowego w Broniszach

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl