yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościWłamał się do gospodarstw i ukradł dwa ciągniki. Wielbiciel Ursusów zatrzymany

Włamał się do gospodarstw i ukradł dwa ciągniki. Wielbiciel Ursusów zatrzymany

Puławscy kryminalni zatrzymali 26-latka, podejrzanego o kradzież dwóch ciągników rolniczych marki Ursus. Do kradzieży oraz kradzieży z włamaniem doszło pod koniec roku, na terenie gminy Baranów. Policjanci odzyskali warte 50 tysięcy złotych pojazdy.

Wielbiciel Ursusów zatrzymany

W minionym tygodniu, na wniosek policji i prokuratury, sąd aresztował tymczasowo 26-letniego mieszkańca powiatu puławskiego. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież dwóch ciągników rolniczych marki Ursus, do której doszło pod koniec 2023 roku na terenie gminy Baranów.

Zamknięty garaż nie był problemem

Z materiałów sprawy wynika, że zgłoszenie o pierwszej kradzieży wpłynęło przed Sylwestrem, gdy właściciel zorientował się, że pojazd zniknął ze stodoły. Niedługo później wyszło na jaw, że podobny model Ursusa zginął z garażu innego mieszkańca gminy Baranów. Z zeznań właścicieli pojazdów wynikało, że skradzione zostały – Ursus C360 o wartości 30 tysięcy złotych oraz Ursus C330 o wartości 20 tysięcy złotych. W drugim przypadku, sprawca włamał się do zamkniętego garażu, aby dostać się do pojazdu.

Ciągniki zostały odzyskane

Sprawą zajęli się puławscy kryminalni, którzy ustalili, że obydwa ciągniki zostały wywiezione poza teren województwa lubelskiego. Namierzyli też potencjalnego sprawcę – 26-latka z powiatu puławskiego. Po zebraniu dowodów w sprawie, funkcjonariusze zatrzymali 26-latka. Z kolei na terenie województwa świętokrzyskiego, we współpracy z tamtejszymi policjantami odzyskane zostały ciągniki.

Konsekwencje dla wielbiciela Ursusów

26-latek trafił najpierw do policyjnego aresztu, a po przedstawieniu dwóch zarzutów – kradzieży i kradzieży z włamaniem przed oblicze prokuratora i sądu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: KPP Puławy

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl