yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościZaufanie, czyli klucz do wyższych cen ziemniaków. Sytuacja na rynku w Broniszach...

Zaufanie, czyli klucz do wyższych cen ziemniaków. Sytuacja na rynku w Broniszach [06.09.2022]

Handel na rynkach hurtowych z pewnością ma swoje plusy. Niemniej, wiąże się z pewnymi regułami… W dużej mierze o cenach decyduje bowiem zaufanie pomiędzy producentem a jego odbiorcą. Zaufanie, które wymaga czasu, jednak ma wielkie znacznie w obecnych czasach…

Wśród głównych odbiorców producentów znajdują się sklepikarze oraz właściciele warzywniaków czy restauracji. Zdarza się, że początkowo dobrze wyglądający towar finalnie nie spełnia ich oczekiwań. Mowa oczywiście o tzw. standardzie pakowania, czyli ukrytych w worku „niespodziankach”. Nasi klienci starają się ich unikać, przez co kierują się w stronę rolników, których zdążyli poznać wraz z biegiem lat. W takim przypadku są w stanie zaoferować kilka złotych więcej aniżeli za towar, do którego nie mają pewności. Producenci, którzy dopiero rozpoczynają handel muszą niestety liczyć się z nieco niższymi stawkami. Zdobycie zaufania wymaga czasu…

Zjawisko ukazuje nam jak ważne jest pozyskiwanie nowych kontaktów oraz zacieśnianie więzi z odbiorcą. Rosnące zaufanie będzie miało odzwierciedlenie w lepszych cenach oraz  stanowiło dodatkowe zabezpieczenie w sytuacji, w której podaż okaże się znacznie wyższa niż istniejący popyt. Odbiorcy zawsze będą kierować się bowiem w stronę produktów, które zdążyli już poznać. Z czego to wynika? Decydującym czynnikiem jest oczywiście opłacalność… Znacznie bardziej korzystny jest zakup towaru w wyższej cenie, który nie wymaga późniejszego sortowania aniżeli zakup tańszego towaru, z którego jedna czwarta zostanie wyrzucona.

Jak więc przedstawia się sytuacja ziemniaków na rynku hurtowym w Broniszach? Warunki są dość stabilne, nie występują żadne wahania podażowe oraz cenowe. W przypadku wszystkich odmian stawki oscylują na poziomie 1,00 zł za kilogram, czyli 15,00 zł za worek. Warto jednak nadmienić, nawiązując do wyżej opisanego zjawiska, że producenci cieszący się zaufaniem swoich odbiorców, mogą osiągnąć ceny rzędu 18,00 zł za worek, czyli 1,20 zł za kilogram. Co warto dodać, odbiorca mający pewność co do jakości chętnie zapłaci owe kilka złotych więcej.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl