yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
InneNadciągają chłodniejsze masy powietrza z Północy - Warzywnicza prognoza pogody 21.08.202 r.

Nadciągają chłodniejsze masy powietrza z Północy – Warzywnicza prognoza pogody 21.08.202 r.

Do Polski napływa gorące zwrotnikowe powietrze, które niebawem zostanie zastąpione polarnomorskimi masami niosącymi ochłodzenie.

Noc z piątku na sobotę zapowiada się wyjątkowo ciepło na zachodzie kraju i wybrzeżu , gdzie temperatura nie obniży się poniżej 20/23 stopni do rana.  Na południu i w centrum 18/20 stopni. Na wschodzie 15/18 stopni.

Po północy na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim pojawią się burze, które potrwają tutaj do samego rana. Podczas burz powieje do nawet 90 km/h. Jednak to nie będą najsilniejsze burze tego dnia.

Nawałnice mają jutro szansę się pojawić od godzin południowych do wieczora w pasie od Warmii i Mazur, Kujaw po wschód Kaszub, Wielkopolskę, zachód woj. Łódzkiego oraz zachodnie i północne Mazowsze- tutaj podczas burz może lokalnie powiać do nawet 110 km/h. Grad może osiągać wielkość 2-4 cm. Suma opadów szczególnie na Warmii i Mazurach, Kujawach, północy Mazowsza może sięgnąć 60 mm na każdy metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze spadnie maksymalnie 30 mm.  Burze z silnym wiatrem do 100 km/h do godzin południowych mogą nękać niektóre regiony zachodniej Polski- po południu pogoda się uspokoi.

Na wschód i południe kraju burze, bez nawałnic dotrą dopiero w nocy z soboty na niedzielę. Na krańcach wschodnich burzowo może być do godzin południowych w niedzielę.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Przed nami groźne nawałnice, w wielu regionach poczynią liczne szkody. Niestety nie popada jednak wszędzie, w wyniku czego miejscami susza w dalszym ciągu będzie się nasilać.

W sobotę na termometrach od 20/25 stopni na zachodzie, 30 stopni na wschodzie do 33/34 stopni od Warmii po centrum i południe kraju.

W niedzielę od 20 stopni wzdłuż Bugu do 22 stopni na północy i 23/25 stopni na pozostałym obszarze. W kolejnych dniach temperatura jeszcze nieco spadnie i mocniej powieje.

Łukasz Sieligowski

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl