yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
Na topieKomisarz Wojciechowski do dymisji! Domaga się jej prezes PiS, Jarosław Kaczyński

Komisarz Wojciechowski do dymisji! Domaga się jej prezes PiS, Jarosław Kaczyński

Jak poinformował kanał TVN 24 prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ma zadzwonić dziś do komisarza UE ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego z prośbą o podanie się do dymisji. Przyczyną tego apelu szefa rządowej opozycji do Komisarza mają być przede wszystkim zmasowane protesty rolników.

Deklaracja prezesa Kaczyńskiego padła do dziennikarzy w Sejmie. Jako powód prośby prezes podał „niefortunne wypowiedzi” komisarza Wojciechowskiego oraz protesty rolników. Jarosław Kaczyński powiedział, że w obecnej sytuacji „nie może inaczej” postąpić, choć nie odpowiedział na pytanie, czy jest zadowolony z pracy Janusza Wojciechowskiego. Powiedział też, że „to skrócenie misji tylko o kilka miesięcy, bo przecież kolejny komisarz będzie wyłoniony przez obecną większość”.

Prezes zaznaczył, że nie ma wpływu na decyzję Janusza Wojciechowskiego, jednak będzie apelował o podanie się do dymisji. “To jest wyłącznie jego decyzja, ale ze względu na te bardzo niefortunne wypowiedzi, powinien tę swoją misję zakończyć” – mówi prezes Kaczyński.

Do dymisji komisarza Wojciwchowskiego z mównicy sejmowej nawoływał również szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl