Aktualne ceny brokułów. Jak przedstawia się sytuacja na Broniszach? [02.11.2023]

Uprawa brokułów

Jak przedstawiają się aktualne ceny brokułów na podwarszawskim rynku hurtowym w Broniszach? Jakich stawek mogą spodziewać się rolnicy? 

Tegoroczny sezon brokułowy powoli dobiega ku końcowi. Wielu rolników zakończyło zbiory. W niektórych przypadkach jest to niestety skutek warunków pogodowych, z którymi mierzyli się producenci. Temperatura była bowiem dość wysoka, co sprzyjało dojrzewaniu.

Na rynku hurtowym w Broniszach na ten moment nie zaobserwowano jednak znaczącego spadku podaży brokułów. Sytuacja jest stabilna. W odróżnieniu od kalafiorów, gdzie występują duże wahania, cena brokułów utrzymuje się na niezmiennym poziomie.

Jak więc przedstawiają się aktualne ceny brokułów? Aktualne ceny brokułów oscylują w przedziale 4,00-4,50 zł za sztukę. Wiele zależy od jakości warzywa oraz ilości, którą zainteresowany jest odbiorca. Zdarza się, że w sprzedaży detalicznej stawki są wyższe.

Warto ponadto zauważyć, że na ten moment na rynku w Broniszach nie pojawiły się brokuły z importu. W przypadku wielu innych warzyw wygląda to niestety zupełnie inaczej.

Related Posts

  1. Marchew w workach
  2. Krajowe pomidory w kartonach
  3. Krajowe ziemniaki w workach
  4. Ogórki w workach foliowych
  5. Braki na stacjach paliw
  6. Kapusta po zbiorze mechanicznym
  7. Polska papryka hurt

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności