Technika na targach Macfrut 2016

W trakcie tegorocznych targów Macfrut przedstawiono kilka ciekawych rozwiązań technicznych do gospodarstw produkujących warzywa.


Ciekawostką pokazywaną po raz pierwszy na tych targach były także drony, które w praktyce są już wykorzystywane do biologicznego zwalczania pewnych szkodników w uprawach rolniczych oraz jako urządzenia do rozprowadzania nad polami feromonów.

Nowością na targach były także zorganizowane w jednej z hal pokazy “na żywo” technologii produkcji warzyw w tunelach foliowych, w systemie podwieszanym oraz hydroponicznym. Pokazane rozwiązania można bezpośrednio przenieść do praktyki, gdyż wszystkie elementy są dostępne na rynku.

Pokazy technologii produkcji warzyw w tunelach foliowych, w systemie podwieszanym oraz hydroponicznym.

Dla producentów warzyw zmagających się z problemem zachwaszczenia kilka firm pokazało nowatorskie rozwiązania, przy czym niewiele z nich jest dostępnych w Polsce. Nagrodę za innowację zdobył pielnik Rotasark produkcji firmy Olivier.

Pielnik Rotasark

Ciekawe rozwiązanie pokazał brytyjska firma Garford. Popularnością cieszyły się kombajny do zbioru warzyw liściowych oraz maszyny do dezynfekcji gleby.

Kombajny do zbioru warzyw liściowych
Maszyna do dezynfekcji gleby

Kilkanaście firm pokazało nowe rozwiązania w pakowaniu i transporcie świeżych owoców i warzyw , przy czym najwięcej propozycji to takie, w przypadku których zapakowany towar można bezpośrednio ulokować na półce sklepowej. Te rozwiązania są nie tylko estetyczne, ale i praktyczne.

Opakowania w ofercie jednej z włoskich firm

Tekst i fot. Dorota Łabanowska-Bury

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności