yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościRolnik zostanie ukarany wysoką grzywną. Wyjeżdżając z pola zostawił na drodze błoto

Rolnik zostanie ukarany wysoką grzywną. Wyjeżdżając z pola zostawił na drodze błoto

W gminie Wicko na drodze pokrytej grubą warstwą błota naniesionego z pobliskiego pola doszło do dwóch wypadków. Rolnikowi grozi za to wysoka kara grzywny. Sprawa jest jednak niejednoznaczna. Pozostaje tylko jedno pytanie… Czy wina leży po stronie rolnika, który wykonywał prace polowe, czy kierowców, którzy nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze?

W minioną środę po godzinie 6:00 policjanci zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w gminie Wicko w pobliżu miejscowości Wrzeście. Ze zgłoszenia wynikało, że kierująca autem 38-latka na śliskiej nawierzchni, pokrytej grubą warstwą błota wpadła w poślizg, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo.

Gdy mundurowi byli w drodze, po kilku minutach od pierwszego zgłoszenia, doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem podobna sytuacja przytrafiła się innej 38-latce kierującej samochodem marki Volvo. Obie kierujące zostały przewiezione do szpitala, ale na szczęście okazało się, że nie odniosły poważniejszych obrażeń.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kobiety straciły panowanie nad pojazdami na drodze zanieczyszczonej kilkucentymetrową warstwą błota, naniesionego z pobliskiego pola. Poprzedniego dnia trwały tam prace rolne i najprawdopodobniej błoto nie zostało uprzątnięte z drogi przez osoby obsługujące maszyny.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i dowody, sporządzili oględziny miejsca zdarzenia i ustalili dane osób, które poruszały się pojazdami rolniczymi. Jezdnia została częściowo uprzątnięta z zanieczyszczeń, a na wniosek mundurowych zarządca drogi ustawił w tym miejscu tymczasowe oznakowanie ostrzegające o śliskiej nawierzchni i ograniczające prędkość do 30 km/h.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Wszczęte zostały również czynności w sprawie wykroczenia z art. 91 kw w myśl którego, „kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 zł.”

– […] Panujące obecnie warunki atmosferyczne są trudne dla wszystkich kierowców. Szczególnie w tym okresie, gdy dzień jest krótszy, często pada deszcz i mogą pojawiać się przymrozki, kierowcy powinni wzmóc swoją czujność i zatroszczyć się o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pamiętajmy, że wyjeżdżając z pól i pozostawiając za sobą grubą warstwę błota naraża się innych użytkowników dróg na kolizję lub wypadek – podsumowują policjanci.

Źródło: KPP w Lęborku

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl