reklama
monsanto

reklama
yara ogólna nawożenie warzywa

reklama
Enza pomidor

reklama

reklama
makita wózki transport

reklama
horsch leeb

reklama
yara ogólna nawożenie warzywa

reklama
Enza pomidor

reklama

reklama
makita wózki transport

reklama
horsch leeb

reklama
octavo marchew nasiona
reklama
rizocore
AktualnościWsparcie w opłaceniu dwóch rat podatku rolnego. Niewiele czasu na wniosek

Wsparcie w opłaceniu dwóch rat podatku rolnego. Niewiele czasu na wniosek

Komu przysługuje pomoc w opłaceniu trzeciej i czwartej raty podatku rolnego? Do kiedy i gdzie złożyć wniosek?

W ramach przypomnienia, do 15 listopada 2024 roku o wsparcie w opłaceniu trzeciej i czwartej raty podatku rolnego mogą się starać rolnicy, których uprawy zostały zniszczone przez grad, deszcz nawalny, przymrozki wiosenne lub huragan w bieżącym roku. Natomiast producenci rolni poszkodowani przez powódź mają czas na ubieganie się o pomoc w spłacie podatku za drugie półrocze do 29 listopada 2024 roku.

Straty w wyniku wystąpienia gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub huraganu

O pomoc w postaci spłaty równowartości kwoty trzeciej i czwartej raty podatku rolnego może się ubiegać rolnik, który ma nadany numer identyfikacyjny w systemie ewidencji producentów i prowadzi działalność w formie mikro-, małego albo średniego przedsiębiorstwa. Wnioski są przyjmowane do 15 listopada 2024 roku za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ARiMR.

reklama
Baner PORW 2025

Do otrzymania wsparcia uprawnia poniesienie w uprawach szkód, które powstały na skutek wystąpienia w 2024 roku gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub huraganu. Co istotne, straty te muszą być oszacowane przez specjalną komisję i wynosić powyżej 30% średniej rocznej produkcji roślinnej w gospodarstwie (z trzech ostatnich lat poprzedzających rok, w którym wystąpiły, albo z pięciu – z pominięciem roku o najwyższej i najniższej wielkości produkcji).

Szkody popowodziowe

O pomoc w postaci spłaty równowartości kwoty trzeciej i czwartej raty podatku rolnego może się starać również rolnik, w którego gospodarstwie powstały oszacowane przez komisję szkody w uprawach rolnych spowodowane przez wrześniową powódź, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej. Standardowo, musi mieć nadany numer identyfikacyjny w systemie ewidencji producentów, a także prowadzić działalność w formie mikro-, małego albo średniego przedsiębiorstwa. Ten nabór również prowadzony jest przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ARiMR i potrwa do 29 listopada 2024 r.

Źródło: ARiMR

reklama
Prenumerata Warzywa 2024 - baner
reklama

reklama
  • rhizo azot gleba agrosimex

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

reklama
Baner KUPS

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

[newsletter_signup_form id=1]