• taśmy nawodnienie warzywa susza uprawa
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZatrzęsienie wniosków o dopłaty. Niemal 17 tysięcy rolników stara się o dofinansowanie...

Zatrzęsienie wniosków o dopłaty. Niemal 17 tysięcy rolników stara się o dofinansowanie wymiany dachów z azbestu

Nabór wniosków o wsparcie na wymianę dachów z azbestu niebawem się zakończy. Producenci mają czas do 12 stycznia 2024 roku. Do dziś zgłosiło się 16,7 tysięcy rolników. Starają się oni razem o ponad 211 milionów złotych.

Do 12 stycznia 2024 r., wyłącznie drogą elektroniczną, można się ubiegać o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Wynikająca z zarejestrowanych do tej pory 16,7 tys. wniosków kwota to ponad 211 mln zł. W ramach przypomnienia… Do 27 grudnia 2023 r. przesłano 11,7 tys. wniosków. Wynikająca z nich kwota oscylowała natomiast na poziomie ponad 150 mln zł.

Kto otrzyma wsparcie? Komu się ono nie należy?

Wsparcie z KPO na wymianę pokryć dachowych z materiałów szkodliwych dla zdrowia lub środowiska w gospodarstwach rolnych przeznaczone jest dla osób fizycznych podlegających ubezpieczeniu społecznemu rolników lub będących beneficjentami płatności bezpośrednich.

Starający się o tę pomoc powinni mieć również nadany numer w ewidencji producentów rolnych i być właścicielami lub współwłaścicielami budynku, na którym planowana jest wymiana pokrycia dachowego. O pomoc nie mogą się ponownie ubiegać ci, którym przyznano ją w ramach naboru prowadzonego od 17 października do 15 listopada 2022 r.

Ile wynosi stawka? Czego wymaga się od rolników?

Stawka pomocy niezmiennie wynosi 40 zł/m2, a maksymalna powierzchnia dachu objęta dofinansowaniem to 500 m2. Warto wiedzieć również o różnicach między obecnym, a ubiegłorocznym naborem. Teraz inwestycje objęte wsparciem będą mogły być realizowane także na terenach gmin miejskich. Ułatwieniem ma być m.in. zniesienie obowiązku dołączenia do dokumentów kopii zgłoszenia budowy lub wykonania innych robót budowlanych, zezwoleń lub innych decyzji – zainteresowany dofinansowaniem będzie musiał oświadczyć, że dopełni niezbędnych formalności związanych z realizowaną inwestycją we właściwym miejscowo starostwie powiatowym.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Do kiedy trzeba złożyć wniosek?

Wnioski przyjmowane są od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR. Na tym etapie można się też ubiegać o przyznanie 50-procentowej zaliczki.

Źródło: ARiMR


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl