yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAktualne ceny rzodkiewki

Aktualne ceny rzodkiewki [09.05.2023]

Jak kształtują się aktualne ceny rzodkiewki na rynku hurtowym w Broniszach?

W ostatnim czasie mogliśmy zaobserwować pewne wahania cen na rynku rzodkiewki. Pierwsze zmiany odnotowano niedługo po zakończeniu majówki. W czwartek i piątek rynek został bowiem wyczyszczony. Znalazło to rzecz jasna odzwierciedlenie w cenach. Ilość dostępnego warzywa zmalała, więc producenci mogli oczekiwać nieco wyższych stawek. Najczęściej spotykanymi były te oscylujące w granicach 2,50 zł za pęczek.

Weekend wprawdzie nie był do końca przychylny pod względem warunków pogodowych, co spowalniało dojrzewanie rzodkiewki, niemniej… Już w poniedziałek ilość dostępnego towaru wzrosła, natomiast stawki ponownie wróciły do obserwowanego wcześniej, niższego pułapu. Obecnie producenci oferujący rzodkiewkę na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach mogą spodziewać się wynagrodzenia rzędu 2,20-2,30 zł za pęczek.

Jak sytuacja będzie kształtować się w nadchodzącym okresie? Wszystko zależne jest oczywiście od warunków pogodowych. W przypadku słonecznych i ciepłych dni, a także nocy, ilość oferowanej rzodkiewki na rynku z pewnością wzrośnie. Co za tym idzie, stawki oferowane producentom w ramach wynagrodzenia najprawdopodobniej skierują się w dół. Bardzo ważne, by utrzymały się jednak na poziomie, który odzwierciedli wysokie koszty. Pozostaje pytanie… Czy tym razem odbiorcy zwrócą uwagę na losy producentów?

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl