Awaria w Grupie Azoty. Produkcja stoi. Konieczna będzie naprawa

Zakłady Azotowe Kędzierzyn
Fot. Grupa Azoty

Awaria w Grupie Azoty, a konkretnie w Zakładach Azotowych Kędzierzyn S.A., gdzie stwierdzono przegrzew w układzie kotłowym na terenie instalacji do produkcji amoniaku. Konieczna będzie naprawa. Obecnie produkcja stoi. 

W Grupie Azoty Zakładach Azotowych Kędzierzyn S.A., na terenie instalacji do produkcji amoniaku stwierdzono przegrzew w układzie kotłowym. Instalacja natychmiast została bezpiecznie wyłączona, co pozwoliło na uniknięcie zagrożenia dla ludzi i środowiska.

Obecnie (stan na 06.09.2023) instalacja jest na końcowym etapie studzenia. Trwa rewizja wnętrza aparatu. Długość naprawy będzie możliwa do określenia po pełnym ustaleniu koniecznego zakresu prac. Celem jest możliwie szybkie przywrócenie pracy instalacji.

Nie ma i nie było zagrożenia dla pracowników ani mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego – zapewnia spółka w oficjalnym komunikacie.

Źródło: Grupa Azoty

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Polskie banknoty
  2. Spotkanie warzywnicze w Bedlnie
  3. Warzywa w marketach

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności