yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościTurcja zwiększyła eksport warzyw i owoców w 2023 roku

Turcja zwiększyła eksport warzyw i owoców w 2023 roku

Tureckie pomidory są często spotykane na rynkach w Polsce. Jak się okazuje, Turcja w okresie od stycznia do czerwca zwiększyła eksport warzyw i owoców.

W pierwszej połowie 2023 roku, a konkretnie w okresie od stycznia do czerwca, eksport świeżych warzyw i owoców z Turcji wzrósł względem tego samego okresu w 2022 roku aż o 17%. Wartość owego eksportu wyniosła 1 miliard 69 milionów dolarów.

Eksportowano głównie pomidory, mandarynki i paprykę. W Polsce obecność tureckiej papryki nie jest aż tak zauważalna. Towar importowany jest głównie z Holandii. Niemniej, pomidory to już zupełnie inna kwestia, gdyż regularnie pojawiały się na polskim rynku.

Wartość eksportu samych pomidorów wzrosła o 32%. Turcja w pierwszych sześciu miesiącach roku bieżącego uzyskała bowiem przy sprzedaży pomidorów 326 milionów dolarów. W przypadku papryki wartość wzrosła o 51% do 180,2 milionów dolarów.

Ile świeżych warzyw i owoców wyeksportowano z Turcji od stycznia do czerwca roku bieżącego? Na światowe rynki trafiło 2 miliony 277 tysięcy ton owych produktów. Wśród głównych kierunków eksportu towarów z Turcji znalazła się Rosja, Niemcy oraz Rumunia.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: aa.com.tr

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl