yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKomu tak bardzo przeszkadza produkcja papryki w Polsce? Krajowi producenci proszą o...

Komu tak bardzo przeszkadza produkcja papryki w Polsce? Krajowi producenci proszą o wsparcie

– Ceny zbytu papryki spadają kolejny dzień z rzędu i są już poniżej poziomu opłacalności! A podobno to jeszcze nie koniec – alarmują producenci papryki.

Polscy Rolnicy, producenci owoców i warzyw (w tym papryki z Południa Mazowsza) potrzebują wsparcia, gdyż w starciu z wielkimi sieciami handlowymi, ogromnymi grupami producentów i ich zrzeszeniami z innych europejskich krajów oraz korporacyjnym rolnictwem, stają się bezradni.

– Apelujemy do podmiotów skupujących paprykę o nieuleganie presji sieci handlowych. Nie dajcie się manipulować. Papryka z Holandii już zaczyna drożeć i nie kosztuje 4,50 ani nawet 5,00 zł. Wytrzymajcie presję – apelują producenci papryki.

Jak dodają, gościli oni w piątek w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie odbyło się spotkanie przedstawicieli producentów papryki z Ministrem Rolnictwa Robertem Telusem oraz wiceministrem Rafałem Romanowskim.

Na spotkaniu przedstawiona została sytuacja na rynku papryki, a na ręce Pana ministra zostały złożone postulaty oraz możliwe rozwiązania obecnej sytuacji. Sytuacja jest poważna, dlatego zaplanowane są już kolejne spotkania w celu wypracowania możliwych rozwiązań.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Sprawę niskich cen skupu papryki, jak również skargę do UOKIK, osobiście będzie monitorował Minister Robert Telus. Będą gruntownie sprawdzane mechanizmy dumpingowania cen oraz fakt dofinansowywania przez europejskich producentów eksportu papryki na polski rynek.

Zostały już wdrożone procedury monitorowania i kontroli sprowadzanej papryki.

Źródło: Apel „Papryka Producenci Papryki”

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl