yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
RynekNiewielki wzrost przychodów niemieckich producentów warzyw

Niewielki wzrost przychodów niemieckich producentów warzyw

Według wstępnych szacunków opublikowanych przez Bundesinformationszentrum Landwirtschaft (BZL) wartość produkcji niemieckiego rolnictwa w 2017 r. wyniosła 56,8 mld euro. W porównaniu z poprzednim rokiem oznacza to wzrost o 6,7 procent; wartości produkcji zwierzęcej i roślinnej są zbliżone i wynoszą 27,3 i 26 miliardów euro.

W przypadku produkcji roślinnej oczekiwany jest przychód w wysokości około 26 miliardów euro. Jest to wzrost o około 284 milionów euro w porównaniu z rokiem 2016 (+1.2 procent).

Według pierwszych szacunków, plony ziemniaków na poziomie 11,3 mln ton przyniosą producentom dochód w wysokości 2,1 mld euro, który jest zbliżony do poziomu z poprzedniego roku. Cena ziemniaków, która spadła gwałtownie na początku czwartego kwartału, może mieć bardzo negatywny wpływ na średnią cenę w 2017 r.

Świeże warzywa w sezonie 2017 poważnie ucierpiały z powodu ogromnych opadów na wiosnę i wczesnym latem. Mimo niesprzyjającej pogody spodziewany jest niewielki wzrost przychodów producentów. Ograniczona podaż rynkowa doprowadziła do wzrostu cen. Plantatorzy warzyw wygenerują łącznie 3,2 miliarda euro.

Źródło: freshplaza

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl