yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSezon na krajową, młodą kapustę wystartował. Import z Macedonii na wyprzedaży 22.04.2024

Sezon na krajową, młodą kapustę wystartował. Import z Macedonii na wyprzedaży 22.04.2024

Krajowa kapusta młoda jest już w sprzedaży. Towar z Macedonii powoli wycofuje się z rynku. Sprawdziliśmy, jakie są aktualne ceny młodej kapusty w dniu 22.04.2024 na rynku hurtowym w Broniszach. 

Sezon na krajową, młodą kapustę wystartował. Na rynkach pojawia się coraz więcej towaru z lokalnych gospodarstw. Nie inaczej wygląda to na rynku hurtowym w Broniszach, gdzie pierwsze partie pojawiły się już w dniu 17.04.2024. Jak przedstawia się sytuacja? Jakie są aktualne na dzień 22.04.2024 ceny młodej kapusty?

Aktualne ceny młodej kapusty 22.04.2024

Na rynku hurtowym w Broniszach aktualne ceny młodej kapusty w dniu 22.04.2024 oscylują na poziomie 4,00-5,00 zł/szt. Wiele zależy tu od rozmiaru główki. Mniejsze sztuki sprzedawane są rzecz jasna taniej. W przypadku okazałej kapusty, pakowanej do klatek po 6 sztuk, można się spodziewać wyższych stawek. Warto przypomnieć, że w momencie pojawienia się krajowej kapusty na rynku ceny dochodziły maksymalnie do 7,00 zł/szt.

Import z Macedonii

Polscy producenci z uwagi na sprzyjającą pogodę rozpoczęli sezon dość wcześnie. Trudno jest im jednak oczekiwać wyższych cen z uwagi na obecność importowanej kapusty. Towar sprowadzany jest oczywiście z Macedonii. Zarówno na rynku w Broniszach, jak i w pozostałych regionach Polski podaż owego produktu pozostaje wysoka. Niemniej, rozpoczęła się wyprzedaż, co może świadczyć o tym, że importerzy powoli będą wycofywać się z rynku. Na dzień 22.04.2024 kapusta z Macedonii kosztuje 4,00 zł.

Oczywiście kluczowa we wszystkim jest podaż krajowej, młodej kapusty. W przypadku, w którym ilość polskiego produktu nie zwiększy się w znaczącym stopniu, import pozostanie na rynku. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niebawem lokalni gospodarze zwiększą liczbę dostaw. Sezon rusza pełną parą w wielu regionach Polski.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl