yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościUkraina wdraża odpowiednik systemu RASFF

Ukraina wdraża odpowiednik systemu RASFF

Ukraina jako kandydat do członkostwa w Unii Europejskiej stosuje krajowy system kontroli jakości i bezpieczeństwa produktów spożywczych, równoważny systemowi Unii Europejskiej, który opiera się na ważnej zasadzie zapewnienia kontroli „od pola do stołu” – informuje Ukraina.

Europejski system wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach (ang. Rapid Alert System for Food and Feed, RASFF) to system szybkiej wymiany informacji dotyczących występowania zagrożeń dla zdrowia ludzi związanych z żywnością i paszami.

Jak informuje Państwowa Służba ds. Bezpieczeństwa Żywności i Ochrony Konsumentów na Ukrainie, w przypadku otrzymania komunikatu RASFF niezwłocznie informowane są o tym organy terytorialne w różnych regionach, a także w mieście Kijów, międzyregionalne centrale na granicy oraz urzędy podatkowe.

W przypadku wwozu na obszar celny Ukrainy i wprowadzenia do obrotu niebezpiecznych produktów spożywczych lub pasz określonych w zawiadomieniu informacyjnym RASFF, podmiot gospodarczy (importer) wycofuje takie produkty i podejmuje działania w celu ich zwrotu do kraju wywozu lub utylizacji na terytorium Ukrainy zgodnie z obowiązującymi przepisami, o czym informuje Państwową Służbę – czytamy w komunikacie.

Państwowa Służba ds. Bezpieczeństwa Żywności i Ochrony Konsumentów na Ukrainie kontynuuje wdrażanie wszelkich niezbędnych środków w celu ochrony obywateli Ukrainy jako konsumentów produktów importowanych oraz zapewnienia gwarancji państwowych dotyczących zgodności produktów ukraińskich z wymaganiami krajów partnerskich w handlu międzynarodowym – zapewniono.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: dpss.gov.ua

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl