Robot do pielenia DINO trafił na rynek

Jak podają przedstawiciele firmy Naio Technologies, konstruktora pielącego robota, pierwsze egzemplarze trafiły już na pola producentów warzyw. DINO będzie pracował na polach z sałatą m.in. we Francji, Portugalii i Danii.

Ten ważący 800 kg, napędzany energią elektryczną robot, może pracować bez przerwy przez 8 godzin. Dostosowany został do wykonywania zadań w uprawach z szerokością rzędów od 1,20 m do 1,60 m. DINO przemieszcza się w uprawie z prędkością 3-4 km/godz. i jest w stanie opielić 3-5 ha dziennie. Jego wymiary to 2,5 m długości oraz 1,3 m wysokości.

Robot wyposażony jest w kamery dzięki którym rozpoznaje rzędy z roślinami uprawnymi oraz w system nawigacyjny RTK GPS. W przeciwieństwie do innej konstrukcji tego producenta (robot OZ) jest to model zaprojektowany do większych gospodarstw. Ideą przyświecającą konstruktorom robota, było stworzenie urządzenia, które pozwoli na obniżenie kosztów produkcji w ekologicznej uprawie (bez użycia herbicydów).  

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności