yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościDopłaty bezpośrednie 2023: Ile pieniędzy otrzymali rolnicy do 05.04.2024?

Dopłaty bezpośrednie 2023: Ile pieniędzy otrzymali rolnicy do 05.04.2024?

Na konta rolników do dnia 05.04.2024 przekazano 4,34 mld zł w ramach płatności końcowych z tytułu dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok. A ile pieniędzy rolnicy otrzymali za ekoschematy? 

Ile pieniędzy otrzymali rolnicy do 05.04.2024?

W 2023 roku o dopłaty bezpośrednie ubiegało się 1,24 mln rolników, a przeznaczona na nie pula środków to blisko 17 mld zł. Zaliczki były wypłacane między 16 października a 30 listopada. W tym okresie na konta beneficjentów trafiło niemal 9,2 mld zł.

Od 1 grudnia przekazywane są płatności końcowe. Do 5 kwietnia ARiMR wypłaciła je w kwocie 4,34 mld zł – w tym ponad 2,4 mld zł rolnikom, którzy w swoich wnioskach o dopłaty złożyli deklarację prowadzenia praktyk w ramach ekoschematów powierzchniowych.

Natomiast ubiegający się o wsparcie w ramach ekoschematu Dobrostan zwierząt ze względu na niezakończone jeszcze okresy referencyjne dla niektórych wariantów na środki muszą jeszcze poczekać. Rozpoczęcie wypłat planowane jest w kwietniu.

Kiedy mija termin realizacji wypłat za 2023 rok?

Czas na wydanie decyzji w sprawie przyznania dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 r. mija 31 maja 2024 r., a realizacja wypłat z tego tytułu powinna się zakończyć do 30 czerwca 2024 r. Warto, by rolnicy sprawdzili, czy ARiMR ma właściwe numery kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, pieniędzy nie uda się skutecznie przekazać.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: ARiMR

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl