Zbiory ziemniaków na najwyższym poziomie

Kombajn do zbioru ziemniaków - Puma 4.0 AVR

Nowoczesność szyta na miarę XXI wieku – mowa o maszynach firmy Maszyny AVR. Gościem kolejnego odcinka z cyklu “Warzywnicza Środa” jest Jakub Bodziony, który przedstawi Wam najnowsze osiągnięcia w sektorze maszyn do zbioru ziemniaka.

Można śmiało powiedzieć, że maszyny AVR wpisują się w koncepcję Rolnictwa 4.0. Nowoczesny kombajn Puma 4.0, to inteligentna maszyna do zbioru ziemniaka. Jak informuje Jakub Bodziony (AVR Polska) -Idziemy w nowoczesność! Nowy model jest w pełni połączony z rozproszonym systemem gromadzenia danych – tzw. chmurą. Dzięki połączeniu z Internetem możliwa jest bieżąca analiza przechwyconych danych pracującego kombajnu na nowej platformie AVR Connect. Dane dotyczące plonów są zbierane i wyświetlane na szczegółowej mapie. W ten sposób prezentują wielkość zbioru na danej powierzchni pola. Przy pomocy takiej mapy łatwo można zidentyfikować mniej produktywne obszary na polu, a następnie ustalić przyczynę i podjąć stosowne działania. 

 

W materiale wideo Jakub Bodziony opowiada również o nowym systemie Cross-Roller (zestawie wałków krzyżowych) w kombajnie Spirit 9200. Takie rozwiązanie umożliwia zwiększenie wydajności czyszczenia, bez potrzeby dodatkowych zmian kierunku przepływu ziemniaków. Jest to wyjątkowa koncepcja! Rolki krzyżowe skutecznie usuwają luźną glebę, małe grudki i mniejsze kamienie ze strumienia plonu.

Materiał wideo: KP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności