yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZbiory ziemniaków na najwyższym poziomie

Zbiory ziemniaków na najwyższym poziomie

Nowoczesność szyta na miarę XXI wieku – mowa o maszynach firmy Maszyny AVR. Gościem kolejnego odcinka z cyklu “Warzywnicza Środa” jest Jakub Bodziony, który przedstawi Wam najnowsze osiągnięcia w sektorze maszyn do zbioru ziemniaka.

Można śmiało powiedzieć, że maszyny AVR wpisują się w koncepcję Rolnictwa 4.0. Nowoczesny kombajn Puma 4.0, to inteligentna maszyna do zbioru ziemniaka. Jak informuje Jakub Bodziony (AVR Polska) -Idziemy w nowoczesność! Nowy model jest w pełni połączony z rozproszonym systemem gromadzenia danych – tzw. chmurą. Dzięki połączeniu z Internetem możliwa jest bieżąca analiza przechwyconych danych pracującego kombajnu na nowej platformie AVR Connect. Dane dotyczące plonów są zbierane i wyświetlane na szczegółowej mapie. W ten sposób prezentują wielkość zbioru na danej powierzchni pola. Przy pomocy takiej mapy łatwo można zidentyfikować mniej produktywne obszary na polu, a następnie ustalić przyczynę i podjąć stosowne działania. 

 

W materiale wideo Jakub Bodziony opowiada również o nowym systemie Cross-Roller (zestawie wałków krzyżowych) w kombajnie Spirit 9200. Takie rozwiązanie umożliwia zwiększenie wydajności czyszczenia, bez potrzeby dodatkowych zmian kierunku przepływu ziemniaków. Jest to wyjątkowa koncepcja! Rolki krzyżowe skutecznie usuwają luźną glebę, małe grudki i mniejsze kamienie ze strumienia plonu.

Materiał wideo: KP

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl