Uwaga na oszustów sprzedających węgiel!

Wysokie ceny węgla

Zakup czegokolwiek przez Internet wiąże się z pewnym ryzykiem. Oszustów niestety nie brakuje a pod naporem negatywnych informacji o dostępności czy cenach surowców, w tym przypadku węgla, promocyjne oferty mogą wydać się nam szczególnie interesujące. Na co więc uważać?

Portale ogłoszeniowe to najprostszy dla oszustów sposób, by wzbogacić się cudzym kosztem. W ostatnich dniach przekonała się o tym mieszkanka gminy Działdowo, która straciła blisko 4 tys. złotych a towaru nigdy nie zobaczyła na oczy. Okoliczności całego zdarzenia wyjaśnili policjanci.

Poszkodowana zgłosiła się do KPP w Działdowie w związku z podejrzeniem oszustwa na jej szkodę. Kobieta kilka dni wcześniej, poprzez portal internetowy, zakupiła 5 ton opału na zimę. Na poczet zaliczki wpłaciła blisko 4 tys. złotych. Po wpłacie pieniędzy kontakt ze sprzedającym się urwał a zamówiony opał nie został dostarczony. Kobieta nie otrzymała również zwrotu pieniędzy.

Wielu z nas już teraz zaopatruje się w opał na tegoroczny sezon grzewczy. Szczególnie istotne jest, aby zachować szczególną ostrożność przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju usług w tym zakresie. Przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał (węgiel, eko-groszek, olej, pelet itp.) należy sprawdzić czy osoba po drugiej stronie jest wiarygodna i daje gwarancję dostarczenia surowca. Najprostszym sposobem jest dokonanie opłaty po otrzymaniu zamówionego towaru.

Źródło: KPP w Działdowie

Related Posts

  1. Ziemniaki odmiana Arrow
  2. młoda kapusta na rynku hurtowym Bronisze

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności