yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościMassey Ferguson MF 1700 E z dedykacją dla warzywników

Massey Ferguson MF 1700 E z dedykacją dla warzywników

Informowaliśmy ostatnio o premierze dwóch nowych modeli ciągników Massey Ferguson serii MF 1700 E, które zostały stworzone z myślą o miejscach trudno dostępnych. Dziś przyjrzymy się im bardziej szczegółowo.

Niezawodne, uniwersalne maszyny robocze w przystępnej cenie

Wprowadzając na rynek ciągniki MF 1700 E, Massey Ferguson rozszerza swój asortyment w tym ważnym i popularnym sektorze. Dostarcza obecnie tanie, łatwe w użytkowaniu, podstawowe maszyny, które uzupełniają dotychczasowe serie MF 1500 i MF 1700 M. Dwa nowe modele serii MF 1700 E zaprojektowano specjalnie z myślą o łatwości użytkowania oraz pewnej i niezawodnej obsłudze w wielu zastosowaniach.

Model MF 1755 E o mocy 54 KM wyposażono w platformę płaskopodłogową, natomiast w modelu MF 1740 E o mocy 40 KM zastosowano półplatformę. Oba modele mają w standardzie napęd na cztery koła oraz silniki i przekładnie o doskonałych parametrach użytkowych.

„Te solidne, proste, uniwersalne maszyny zaprojektowano specjalnie z myślą o wykonywaniu efektywnych kosztowo czynności w mniejszych gospodarstwach, jak również w rozległych ogrodach, sadach winnicach i innych miejscach o trudnym dostępie. Idealnie przystosowane dla osób o ograniczonym budżecie, ciągniki te zapewniają odpowiednie specyfikacje w przystępnej cenie i przy niskich kosztach posiadania” – mówi Jérôme Aubrion, Director Marketing Massey Ferguson, Europe & Middle East.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

MF 1755 — Twój silny partner

Model MF 1755 E o mocy 54 KM i rozstawie osi 1980 mm wyróżnia się mocą, wytrzymałością i stabilnością, które są odpowiednie do pracy w małych gospodarstwach, ogrodach i innych podobnych lokalizacjach.

Napędza go czterocylindrowy silnik o pojemności 2,4 litra — ten sam, który zastosowano w największych modelach serii MF 1700 M. Spełnia on rygorystyczne wymagania normy emisji Stage V dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) „All in One”, która z założenia ma służyć użytkownikowi przez cały okres eksploatacji ciągnika.

Z jednoczęściową maską bieżące utrzymanie silnika w dobrym stanie jest niezwykle proste. Otwiera się ona z pomocą sprężyn gazowych, dając pełny dostęp na potrzeby codziennej obsługi i serwisowania.

Sprawna przekładnia

Łatwa w obsłudze mechaniczna skrzynia biegów z 12 biegami do jazdy do przodu i 12 biegami wstecznymi oraz dźwignią zmiany kierunku jazdy jest standardem w modelach MF 1755 E. Jest to sprawdzone rozwiązanie, znane z modeli MF 1755 M i MF 1765 M, w którym cztery biegi w trzech zakresach zmienia się dźwigniami zamontowanymi obok fotela. Zsynchronizowanej zmiany kierunku jazdy dokonuje się za pomocą dźwigni zmiany kierunku, znajdującej się pod kierownicą po lewej stronie.

Dysponujący udźwigiem układu zawieszenia 1200 kg, trzypunktowym układem zawieszenia kategorii 1 oraz natężeniem przepływu w instalacji hydraulicznej 32,2 l/min ciągnik MF 1755 E może obsługiwać szereg narzędzi na polu i w obejściu. Użytkownik może ustawić dokładną wysokość roboczą, używając elementu sterującego do regulacji położenia, a także regulować prędkości podnoszenia i obniżania układu zawieszenia.

Niezależny WOM o prędkości 540 obr./min jest załączany elektrohydraulicznie za pomocą przełącznika umieszczonego w dogodnym miejscu na desce rozdzielczej. Daje możliwość standardowego lub łagodnego zabierania ładunków (ta druga opcja dotyczy ładunków o dużej bezwładności). W standardzie dostępny jest stacjonarny WOM z przełącznikiem zamontowanym na błotniku.

Cztery swobodne izolatory gumowe minimalizują drgania oddziałujące na platformę płaskopodłogową ciągnika MF 1755 E.

Tuż pod kierownicą znajduje się przejrzysta, nowoczesna deska rozdzielcza z dużym wskaźnikiem zegarowym prędkości obrotowej pośrodku, wokół którego znajduje się kompleksowy zestaw kontrolek i duży wskaźnik poziomu paliwa (z lewej).

Ułatwiająca obsługę konstrukcja platformy oferuje łatwy dostęp i wiele uchwytów. Po zajęciu miejsca pracy, można dostrzec, że elementy sterujące są logicznie uporządkowane i łatwo dostępne. Formowane pokrywy plastikowe otaczające dźwignie poprawiają wygląd i obejmują uchwyt na kubek.

MF 1740 — Twoja niezawodna maszyna robocza

Wydaje się, że ciągnik MF 1740 E o mocy 40 KM jest popularnym wyborem. Jego rozstaw osi 1675 mm, stanowisko operatora na półplatformie, moc i wymiary sprawiają, że można z niego korzystać do wielu zadań w polu, sadzie lub tunelu.

Napędza go dobrze znany z modeli MF 1735 M i MF 1740 M, trzycylindrowy silnik o pojemności 1,8 litra, który spełnia wymagania normy emisji Stage V i zawiera układ „All-in-One” zaprojektowany tak, aby służył użytkownikowi przez cały okres eksploatacji ciągnika.

Zawiera on również tę samą, jednoczęściową maskę, która po podniesieniu daje łatwy dostęp na potrzeby bieżącego utrzymania i serwisowania.

Prosta przekładnia

Mechaniczna skrzynia biegów zapewnia 8 biegów do jazdy do przodu i 8 biegów do jazdy o tyłu. Cztery biegi w dwóch zakresach wybiera się centralną główną dźwignią zmiany biegów i inną dźwignią zakresu, która znajduje się z lewej strony. Zmiany kierunku dokonuje się po prostu za pomocą dźwigni zmiany kierunku, zamontowanej pod kierownicą po lewej stronie.

Dzięki natężeniu przepływu przez pompę hydrauliczną rzędu 28,3 l/min i udźwigowi trzypunktowego układu zawieszenia kat. 1 rzędu 1000 kg ciągnik MF 1740 E może obsługiwać wiele przydatnych narzędzi.

Elementem wspólnym tego modelu i modelu MF 1755 E jest regulacja położenia do precyzyjnego ustawiania i zachowywania wysokości roboczej. Regulowane są również prędkości podnoszenia i obniżania.

Ciągniki MF 1740 E są w standardzie wyposażone w niezależny WOM o prędkości 540 obr./min z uruchamianiem standardowym lub łagodnym do obsługi wyposażenia elektrycznego. Stacjonarny przełącznik WOM znajduje się również na tylnym błotniku.

Miejscem pracy użytkownika jest prosta i komfortowa półplatforma. Gruba gumowa mata podłogowa zwiększa wygodę użytkowania i oddziela użytkownika od hałasu i drgań.

Wszystkie elementy sterujące umieszczono w wygodnych miejscach po obu stronach fotela. Dźwignie układu zawieszenia i zaworów suwakowych znajdują się tuż obok fotela z jego lewej strony, a po prawej stronie umieszczono przełącznik napędu na dwa/cztery koła i przełącznik zakresu biegów. Na błotniku znajduje się ponadto wygodny uchwyt na kubek.

Specyfikacje ciągników Massey Ferguson serii MF 1700 E

  MF 1740 E MF 1755 E
 

Półplatforma

Platforma płaskopodłogowa

Rozstaw osi

1675 mm

1980 mm

Moc silnika

40 KM 54 KM

Silnik

3-cylindrowy/1,8 litra Stage V 4-cylindrowy/2,4 litra Stage V

Przekładnia

8F/8R mechaniczna

12F/12R mechaniczna

Układ hydrauliczny 28,3 l/min

32,2 l/min

Udźwig układu zawieszenia 1000 kg

1200 kg

Maks. rozmiar opon tylnych 24”

28”

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl