yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościCeny porów sięgnęły dna, ale sytuacja ma się poprawić. Co dzieje się...

Ceny porów sięgnęły dna, ale sytuacja ma się poprawić. Co dzieje się na Broniszach? [07.02.2024]

Ceny porów na Broniszach runęły w dół. Hurtownicy zwiastują jednak, że sytuacja ma się poprawić już w nadchodzących dniach. Jakich stawek aktualnie można się spodziewać? 

Napływ importu w niskich cenach

W minioną niedzielę na rynek hurtowy w podwarszawskich Broniszach dostarczono stosunkowo dużą ilość pora importowanego, którego cena zaczynała się nawet od 3,75 zł za kilogram. Hurtownicy, którzy dysponowali towarem od polskich producentów, trzymali cenę na poziomie 5,00-5,50 zł za kilogram. W przeciwnym wypadku naraziliby się na niemałe straty. Zejście było odczuwalnie słabsze, ale udawało się im sprzedawać nieco mniejsze ilości.

Ceny porów sięgnęły dna

Wraz z biegiem dni hurtownicy pozyskali nowe dostawy porów, a cena zrównała się z importem. Jakich stawek aktualnie można się więc spodziewać na Broniszach? Większość towaru sprzedawana jest w cenie 4,00 zł za kilogram. Warto jednak przy tym zaznaczyć, że stawki zależą od okoliczności. Część towaru jest sprzedawana do włoszczyzny. Wówczas cena jest niższa. Zdarza się także, że towar jest najwyższej klasy, przez co stawki również pozostają wyższe. W sprzedaży hurtowej maksymalną granicą cen jest 4,50 zł za kilogram.

Wracając do importu, najwięcej towaru sprowadza się na ten moment z Belgii i Francji. Zauważalne są również partie pochodzące z Turcji. Ceny w tym przypadku kształtują się na dość podobnym poziomie (względem polskich porów). Należy jednak raz jeszcze wyszczególnić, że wszystko zależy od jakości.

Co dalej?

Hurtownicy prowadzący sprzedaż na rynku w Broniszach twierdzą, że ceny porów sięgnęły już dna i dalsze spadki nie będą notowane. Sytuacja ma się ponadto poprawić już w nadchodzących dniach. Krótko mówiąc, stawki mają wzrosnąć. Trudno jednak mówić o cenach, które mogliśmy zaobserwować jeszcze miesiąc temu.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl