Grupa Krasoń – produkcja rozsad warzyw szklarniowych w Kisielach [Video]

W grudniu gościliśmy w imponującym obiekcie Grupa Producentów Rozsad Krasoń, po którym oprowadzał nas Marcin Krasoń. Obiekty rozsadowe zlokalizowane są w miejscowościach: Piaski, Złotów i Kisiele na łącznej powierzchni 15 ha. Rocznie Grupa Krasoń produkuje 13 mln rozsad warzyw szklarniowych i 400 mln rozsad warzyw gruntowych.


Wirtualny spacer z Marcinem Krasoniem odbył się w czterohektarowym obiekcie produkcyjnym w Kisielach, w którym zainstalowano jednostkę kogeneracji o mocy 2,7 MW do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła.

Podczas wizyty w zakładzie produkcyjnym w Kisielach mieliśmy okazję zobaczyć wszystkie etapy produkcji rozsady warzyw szklarniowych (ogórka i pomidora szczepionego, dwupędowego).

Głównym produktem, który trafia do polskich ogrodników jest rozsada pomidora, szczepiona, dwupędowa, 57-dniowa. Idealna rozsada charakteryzuje się dobrym wyrównaniem wierzchołków, zdrowy i dobrze rozbudowany system korzeniowy. Największą popularnością wśród krajowych ogrodników cieszy się rozsada pomidora malinowego.

W tym sezonie wszyscy zmagamy się wzrastającymi kosztami produkcji warzyw, w tym produkcji rozsady. Największym wyzwaniem dla Grupy Krasoń wysokie koszty energii, koszty ogrzewania obiektów rozsadowych.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z udziałem Marcina Krasonia w obiekcie produkcyjnym w Kisielach:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności