yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościGrupa Krasoń - produkcja rozsad warzyw szklarniowych w Kisielach

Grupa Krasoń – produkcja rozsad warzyw szklarniowych w Kisielach [Video]

W grudniu gościliśmy w imponującym obiekcie Grupa Producentów Rozsad Krasoń, po którym oprowadzał nas Marcin Krasoń. Obiekty rozsadowe zlokalizowane są w miejscowościach: Piaski, Złotów i Kisiele na łącznej powierzchni 15 ha. Rocznie Grupa Krasoń produkuje 13 mln rozsad warzyw szklarniowych i 400 mln rozsad warzyw gruntowych.


Wirtualny spacer z Marcinem Krasoniem odbył się w czterohektarowym obiekcie produkcyjnym w Kisielach, w którym zainstalowano jednostkę kogeneracji o mocy 2,7 MW do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła.

Podczas wizyty w zakładzie produkcyjnym w Kisielach mieliśmy okazję zobaczyć wszystkie etapy produkcji rozsady warzyw szklarniowych (ogórka i pomidora szczepionego, dwupędowego).

Głównym produktem, który trafia do polskich ogrodników jest rozsada pomidora, szczepiona, dwupędowa, 57-dniowa. Idealna rozsada charakteryzuje się dobrym wyrównaniem wierzchołków, zdrowy i dobrze rozbudowany system korzeniowy. Największą popularnością wśród krajowych ogrodników cieszy się rozsada pomidora malinowego.

W tym sezonie wszyscy zmagamy się wzrastającymi kosztami produkcji warzyw, w tym produkcji rozsady. Największym wyzwaniem dla Grupy Krasoń wysokie koszty energii, koszty ogrzewania obiektów rozsadowych.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z udziałem Marcina Krasonia w obiekcie produkcyjnym w Kisielach:

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl