Tatemaru Muchoo (DRTG4839) – nowa odmiana jakości PREMIUM [VIDEO]

W ubiegłym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu w gospodarstwie AK Mierzwa w Dołędze (woj. małopolskie), podczas którego zaprezentowano nową odmianę pomidora malinowego – Tatemaru Muchoo (DRTG4839) z hodowli De Ruiter.

Anna Wojciechowska z firmy Bayer podczas spotkania w szklarni w Dołędze podziękowała właścicielom gospodarstwa – Kindze i Arturowi Mierzwa – za możliwość zaprezentowania nowej odmiany pomidora malinowego TATEMARU MUCHOO (kod hodowcy DRTG4839) pozycjonowanej do segmentu PREMIUM. 

Nowa odmiana Tatemaru Muchoo (DRTG4839) wyróżnia się bardzo dobrym smakiem malinowego pomidora (nawet na początku produkcji oraz w uprawie doświetlanej). Wyjątkowy smak podkreśla nuta kwasowości. W testach smakowych przeprowadzonych w Polsce pomidor DRTG4839 został uznany przez konsumentów za najlepszy zarówno w kategorii smaku jak i wyglądu – poinformowała A. Wojciechowska. Owoc o atrakcyjnej szypułce długo zachowuje świeżość i trwałość pozbiorczą. Jak podkreślał Grzegorz Fic, reprezentujący markę De Ruiter w Polsce Centralnej, wschodniej i południowej, rośliny odmiany Tetemaru Muchoo (DRTH4839) charakteryzują się silnym wigorem, o średnich/długich międzywęźlami, które skracają się w trakcie sezonu przy większej ilości światła i większym obciążeniu owocami (zwykle od 7. grona). Przy prawidłowo prowadzonej produkcji odmiana wyróżnia się wyższym plonem w porównaniu do znanej i cenionej przez konsumentów odmianie Tomimaru Muchoo. Rośliny dobrze wiążą owoce począwszy od pierwszego grona.

Latem na wielu odmianach pomidora malinowego mogą pojawiać się żółte przebarwienia, nasza nowa odmiana Tatemaru Muchoo (DRTG4839) nie wykazuje skłonności do tego typu zaburzeń. Warto dodać, że odmiana, którą dziś prezentujemy jest odporna na mączniaka prawdziwego (IR: On) i tolerancyjna na suchą zgniliznę wierzchołkową. Owoce są duże (średnia masa 210 g – rozmiar BBB i BB+), wyrównane w czasie sezonu, lekko spłaszczone – dodaje G. Fic.

Nowa odmiana Tatemaru Muchoo (DRTG4839) wyróżnia się nie tylko smakiem, wysoką jakością owoców, plonem, ale również doskonałą jakością pozbiorczą. Podczas spotkania w Dołędze Maria Lis (Bayer Crop Science – De Ruiter) zwróciła uwagę na dobrą twardość i trwałość tych pomidorów, co jest to bardzo ważne dla konsumentów.

 

 

 

 

 

 

 

Related Posts

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności