765×200-prenumerata-warzywa-2020

Niższe zbiory ziemniaków w W. Brytanii

Niższe zbiory ziemniaków w W. Brytanii

Wielka Brytania opublikowała szacunkowe zbiory ziemniaków ze swoich plantacji. Wyniosły one 4,2 miliona ton. Jest to najniższy zbiór od 2012 r. Również inne państwa z grupy North-Westerrn European Potato Growers (NEPG) odnotowały w tym sezonie spadki produkcji.

W ubiegłym tygodniu Francja opublikowała zaktualizowane dane do łącznej ilości – 5,8 mln ziemniaków jadalnych. Całkowity szacunek zbiorów w krajach NEPG wynosi obecnie 24,3 miliona ton. W Belgii zbiory wyniosły 3,6 mln t (- 29,5%), w Holandii 3,3 mln t (-19,2%), w Niemczech 7,3 mln t (-16,1%). Sumarycznie jest to o 18% mniej niż w poprzednim sezonie i prawie 8% niższe niż średnia w ciągu 5 lat. Głównym powodem tego niższego plonu jest niski plon z hektara, pomimo faktu, że łączna powierzchnia ziemniaków konsumpcyjnych w krajach NEPG nieznacznie wzrosła (o 1%).

Wielka Brytania spóźniła się ze swoimi zbiorami i, podobnie jak w innych krajach, plony były wyjątkowo niskie ze względu na pogodę podczas sezonu wegetacyjnego. Całkowity plon z hektara zmniejszył się o 15% w porównaniu z poprzednim sezonem do 41,7 ton z hektara.

za: nepg.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności