yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNiższe zbiory ziemniaków w W. Brytanii

Niższe zbiory ziemniaków w W. Brytanii

Wielka Brytania opublikowała szacunkowe zbiory ziemniaków ze swoich plantacji. Wyniosły one 4,2 miliona ton. Jest to najniższy zbiór od 2012 r. Również inne państwa z grupy North-Westerrn European Potato Growers (NEPG) odnotowały w tym sezonie spadki produkcji.

W ubiegłym tygodniu Francja opublikowała zaktualizowane dane do łącznej ilości – 5,8 mln ziemniaków jadalnych. Całkowity szacunek zbiorów w krajach NEPG wynosi obecnie 24,3 miliona ton. W Belgii zbiory wyniosły 3,6 mln t (- 29,5%), w Holandii 3,3 mln t (-19,2%), w Niemczech 7,3 mln t (-16,1%). Sumarycznie jest to o 18% mniej niż w poprzednim sezonie i prawie 8% niższe niż średnia w ciągu 5 lat. Głównym powodem tego niższego plonu jest niski plon z hektara, pomimo faktu, że łączna powierzchnia ziemniaków konsumpcyjnych w krajach NEPG nieznacznie wzrosła (o 1%).

Wielka Brytania spóźniła się ze swoimi zbiorami i, podobnie jak w innych krajach, plony były wyjątkowo niskie ze względu na pogodę podczas sezonu wegetacyjnego. Całkowity plon z hektara zmniejszył się o 15% w porównaniu z poprzednim sezonem do 41,7 ton z hektara.

za: nepg.info

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl