Potato Days Poland 2019 w Udaninie

6-7 września br. w Udaninie, w gospodarstwie Polboto, którego właścicielem jest Edo Oldenziel, odbyła się pierwsza edycja Potato Days Poland, w którym wzięło udział ponad 100 wystawców z kraju i zagranicy. Powierzchnia wystawy objęła 20 ha, na którą złożyły się ekspozycja firm na terenie otwartym, pole pokazowe oraz poletka odmianowe, jak również hala wystawiennicza o pow. 4000 m2. W ciągu dwóch dni, mimo trudnych warunków atmosferycznych (ciągłe opady deszczu), wystawę odwiedziło 715 gospodarstw uprawiających (łączny areał) 22 140 ha ziemniaków.

W pierwszym dniu Potato Days odbyła się konferencja naukowo-techniczna, podczas której prof. Gerę van Os z Uniwersytetu Wageningen wygłosił ciekawy referat dotyczący zarządzania glebą – „Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”. Z kolei panel dyskusyjny dał odpowiedź, dokąd zmierza produkcja ziemniaka w Polsce.

Podczas imprezy ziemniaczanej odbyły się pokazy zbioru z udziałem pięciu kombajnów używanych, gdzie porównywano jakość zbioru przy użyciu urządzenia „elektroniczny ziemniak” oraz pokaz polowy maszyn do sadzenia i pielęgnacji ziemniaka.

Zwiedzający mogli obejrzeć 100 odmian ziemniaków, prezentowanych przez wszystkich producentów sadzeniaków, jak również zapoznać się z poletkami doświadczalnymi, na których prezentowano programy ochrony i nawożenia.

Źródło: materiały firmowe

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności