yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPowierzchnia uprawy selera w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Powierzchnia uprawy selera w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Uprawa selera jest w Polsce nieco mniej popularna. Większą powierzchnię wśród warzyw korzeniowych zajmuje przykładowo marchew czy cebula. Warto jednak zaznaczyć, że produkcja jest tutaj w miarę stabilna. Co to konkretnie oznacza?

Spoglądając na lata 2020-2023 w przypadku wielu warzyw możemy zauważyć znaczące wahania, jeśli chodzi o ich powierzchnię uprawy. Mówiąc natomiast o uprawie selera, wspomniane wahania są znacznie mniejsze. Zacznijmy od 2020 roku… Wówczas powierzchnia uprawy omawianego warzywa wynosiła 3 129,58 hektarów.

W kolejnym sezonie, mianowicie w 2021 roku, producenci nieco zwiększyli obszar przeznaczony na produkcję selera. Powierzchnia uprawy wzrosła wtedy do 3 510,17 hektarów, czyli o 380,42 hektarów względem 2020 roku. Trend wzrostowy nie zdołał się jednak utrzymać i już w 2022 roku obszar uprawy spadł do 3 208,32 hektarów.

Obecnie, czyli w 2023 roku, według danych udostępnionych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, powierzchnia uprawy selera wynosi z kolei 3 147,52 hektarów. Tak więc, tylko w 2021 roku obszar przeznaczony do uprawy selera odbiega od “normy”. W pozostałych latach powierzchnia produkcyjna utrzymuje się na bardzo zbliżonym poziomie.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl