yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSpotkanie selerowe pod Kaliszem

Spotkanie selerowe pod Kaliszem

Niedzielne popołudnie spędzamy w gospodarstwie rolnym państwa Kruszyk w miejscowości Trkusów. Organizatorami wydarzenia są firmy Rol-Spec, Agrotop Kaczmarek (maszyny Sator), Yara Poland.

Podczas spotkania prezentowane są poletka produkcyjne selera korzeniowego odmiany Calgary F1 i Boston F1 (z hodowli Novisem). Jak informuje gospodarz spotkania Janusz Kruszyk, rozsadę selera posadzono w połowie maja.

Janusz Kruszyk, gospodarz spotkania selerowego

O odmianach selera korzeniowego informuje Marcin Wieczyński z firmy Rol-Spec.

Odmiana Calgary F1 charakteryzuje się bardzo dobrą zdrowotnością naci, kulistym kształtem zgrubienia. Korzenie skoncentrowane ku dołu zgrubienia, co ułatwia przygotowanie do sprzedaży. Calgary F1 może być uprawiany z przeznaczeniem na świeży warzyw świeżych, jak również  do przemysłu. Wyróżnia się bardzo dobrą jakością przechowalniczą.

Odmiana Boston F1 jest dedykowana dla przemysłu, ale także doskonale sprawdza się na rynku warzyw świeżych. Zgrubienia są większe w porównaniu do odmiany Calgary, dodatkowo ma więcej liści. Ponadto, w tegorocznym sezonie mieszaniec ten wyróżnił się szybszym tempem wzrostu.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Wojciech Kopeć z firmy Yara Poland omówił strategię nawożenia selera korzeniowego w tym gospodarstwie. Poinformował ponadto, że wczoraj (23.10.2021 r) firma Yara obchodziła jubileusz 30 lecia działalności w Polsce.

 

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl