Spotkanie selerowe pod Kaliszem

Niedzielne popołudnie spędzamy w gospodarstwie rolnym państwa Kruszyk w miejscowości Trkusów. Organizatorami wydarzenia są firmy Rol-Spec, Agrotop Kaczmarek (maszyny Sator), Yara Poland.

Podczas spotkania prezentowane są poletka produkcyjne selera korzeniowego odmiany Calgary F1 i Boston F1 (z hodowli Novisem). Jak informuje gospodarz spotkania Janusz Kruszyk, rozsadę selera posadzono w połowie maja.

Janusz Kruszyk, gospodarz spotkania selerowego

O odmianach selera korzeniowego informuje Marcin Wieczyński z firmy Rol-Spec.

Odmiana Calgary F1 charakteryzuje się bardzo dobrą zdrowotnością naci, kulistym kształtem zgrubienia. Korzenie skoncentrowane ku dołu zgrubienia, co ułatwia przygotowanie do sprzedaży. Calgary F1 może być uprawiany z przeznaczeniem na świeży warzyw świeżych, jak również  do przemysłu. Wyróżnia się bardzo dobrą jakością przechowalniczą.

Odmiana Boston F1 jest dedykowana dla przemysłu, ale także doskonale sprawdza się na rynku warzyw świeżych. Zgrubienia są większe w porównaniu do odmiany Calgary, dodatkowo ma więcej liści. Ponadto, w tegorocznym sezonie mieszaniec ten wyróżnił się szybszym tempem wzrostu.

Wojciech Kopeć z firmy Yara Poland omówił strategię nawożenia selera korzeniowego w tym gospodarstwie. Poinformował ponadto, że wczoraj (23.10.2021 r) firma Yara obchodziła jubileusz 30 lecia działalności w Polsce.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności