yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościCebula ze wschodu naciera na Polskę pełną parą. Na rynku niższy popyt...

Cebula ze wschodu naciera na Polskę pełną parą. Na rynku niższy popyt i niższe ceny [13.03.2024]

Rolnikom ciężko uzyskać wyższe ceny za cebulę. Zainteresowanie jest niskie, a wśród ofert jest dużo towaru sprowadzanego ze wschodu. Jak aktualnie przedstawia się sytuacja na rynku w Broniszach? Jakich stawek za cebulę mogą zwykle oczekiwać producenci? 

Zainteresowanie odbiorców, jeśli chodzi o cebulę, pozostaje w ostatni czasie stosunkowo niskie. Ma to oczywiście odzwierciedlenie w cenach, które zdecydowanie ciężej utrzymać na wyższym poziomie. Tyczy się to zarówno polskiej cebuli, jak i towaru spoza granic Polski.

Jakie są ceny polskiej cebuli na Broniszach?

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach polscy producenci mogą aktualnie spodziewać się cen na poziomie 30,00 zł za 15 kilogramowy worek, czyli 2,00 zł za kilogram. Warto przy tym zaznaczyć, że to maksymalny pułap cenowy, który są w stanie uzyskać. Stawki na tym poziomie tyczą się towaru grubego, najwyższej jakości.

Nie jest to jednak jedyna cena, która obowiązuje obecnie na rynku w Broniszach. Producenci oferują bowiem także drobniejszą cebulę. Towar jest oczywiście sortowany i wyrównany, ale kaliber zdecydowanie różni się względem produktu sprzedawanego za 30,00 zł. W tym przypadku stawki, których mogą oczekiwać rolnicy, oscylują najczęściej w przedziale 22,00-25,00 zł za 15 kilogramowy worek, czyli 1,46-1,66 zł za kilogram.

Towar ze wschodu naciera do Polski

Import ze wschodu wciąż napływa do Polski i są to zauważalne ilości. Trudno ponadto wskazać tu jeden kraj, z którego towar jest importowany. Oznaczenia za każdym razem są inne. Raz możemy zobaczyć, że cebulę sprowadzono z Rosji, za drugim razem będzie to Kazachstan, a w jeszcze innej sytuacji na etykiecie ujrzymy Uzbekistan. Najczęściej spotykane ceny za towar ze wschodu oscylują na poziomie 1,60-1,80 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Hurtownicy obniżyli cenę cebuli z Holandii

Niskie zainteresowanie widać także w przypadku towaru z Holandii. Partie holenderskiego produktu, które pojawiły się na rynku w poprzednim tygodniu, miały być sprzedawane w cenie 40,00 zł za 15 kilogramowy worek, czyli 2,66 zł za kilogram. Popyt okazał się jednak zbyt niski, przez co hurtownicy obniżyli swoje oczekiwania. Aktualnie towar sprzedawany jest po kosztach w cenie 36,00-37,00 zł za worek, czyli 2,40-2,46 zł za kilogram.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl