yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny ziemniaków na Broniszach 08.04.2024. Jakie odmiany najdroższe?

Aktualne ceny ziemniaków na Broniszach 08.04.2024. Jakie odmiany najdroższe?

Ceny ziemniaków na dzień 08.04.2024 zamykają się w przedziale 1,53-2,00 zł/kg. Od czego zależy cena? Które odmiany na rynku hurtowym w Broniszach są najbardziej pożądane? 

Aktualne ceny ziemniaków na Broniszach [08.04.2024]

Stawki na rynku hurtowym w Broniszach wciąż w dużej mierze zależą od oferowanej odmiany. Ceny ziemniaków o żółtym miąższu w dniu 08.04.2024 oscylują na poziomie 1,53 zł/kg (23,00 zł/worek). Nieco więcej można z kolei otrzymać za produkt o jasnym zabarwieniu. Tyczy się to odmian takich jak: Catania, Noya czy Sifra. W tym przypadku cena ziemniaków na dzień 08.04.2024 waha się w przedziale 1,86-2,00 zł/kg (28,00-30,00 zł/worek).

Wskazane wyżej ceny ziemniaków można napotkać u hurtownika. W pozostałych przypadkach wiele zależy od sytuacji w danym momencie, która zmienia się niekiedy z godziny na godzinę. Odbiorcy dużą uwagę przykuwają aktualnie do jakości towaru. Producenci, którzy zdążyli wyrobić sobie dobrą opinię, mogą spodziewać się nieco wyższych cen, natomiast pozostałym nie zawsze udaje się je osiągnąć.

O tych ziemniakach już się nie mówi. W czym rzecz?

Niemal przez cały sezon podaż popularnej Irgi była bardzo niska. Ilość towaru na Broniszach stale się zmniejszała. Aktualnie trudno nawet wskazać przedział cenowy. Partie pojawiają się na rynku sporadycznie. Warto ponadto zauważyć, że przechowanie do kwietnia jest nie lada wyzwaniem. Nawet dla producentów, którzy mają doświadczenie. Niemniej, jeśli towar jest dostępny na rynku, ceny niezmiennie zaczynają się od co najmniej 2,00 zł/kg.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl