yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny pomidorów czerwonych, malinowych i gruntowych

Aktualne ceny pomidorów czerwonych, malinowych i gruntowych [20.09.2023]

Aktualne ceny pomidorów. Sytuacja na rynku hurtowym w Broniszach, jeśli chodzi o pomidory, zaczęła się znacząco zmieniać. Towaru jest mniej, natomiast stawki kierują się w górę. Na jakim poziomie przedstawiają się na ten moment? 

Aktualny sezon nie był łatwy dla producentów pomidorów. Jeszcze niedawno ceny warzywa oscylowały bowiem na stosunkowo niskim poziomie, natomiast popyt na rynku okazywał się niewystarczający. Stawki przedstawiały się w graniach 12,00 zł za 6 kilogramowy karton.

Obecnie, tak jak wspominaliśmy, sytuacja zaczęła się zmieniać. Wynika to po części ze zmiany warunków pogodowych. Dni są znacząco krótsze, natomiast temperatura w nocy pozostaje zdecydowanie niższa niż w poprzednich tygodniach. Dojrzewanie się wydłuża.

Znajduje to odzwierciedlenie w cenach na rynku hurtowym w Broniszach. Aktualne ceny pomidorów czerwonych i malinowych w dużym hurcie przedstawiają się na poziomie 30,00 zł za 6 kilogramowy karton, czyli 5,00 zł za kilogram. Nieco mniejsze partie osiągają natomiast ceny rzędu 36,00 zł za karton. W przeliczeniu na kilogram daje nam to 6,00 zł.

Zmian możemy dopatrywać się także w przypadku pomidorów gruntowych. Uprzednio stawki kształtowały się tutaj w granicach 1,20-1,50 zł za kilogram. Aktualnie pułap cenowy jest nieco wyższy. Ceny pomidorów gruntowych zamykają się bowiem w przedziale 1,60-2,50 zł za kilogram. Wszystko zależy od kalibru oraz ewentualnych wad skórki.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl