yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościWłoski sposób na kapustę

Włoski sposób na kapustę [VIDEO]

Podczas Charsznickich Dni Kapusty 2021 Karolina Marzecka, reprezentująca włoską firmę Valagro w Polsce, omówiła najciekawsze propozycje z portfolio firmy dla producentów kapustnych.

Przymrozki, susza, nawalne deszcze, opady gradu, to ogromny stres na warzyw gruntowych, który wpływa na ich metabolizm, a w konsekwencji ogranicza wielkość i jakość plonu. Zastosowanie aminokwasów i betainy przed i po wystąpieniu stresu abiotycznego umożliwia szybką regenerację oraz odbudowę najważniejszych funkcji metabolicznych roślin.

W video-relacji pani Karolina Marzecka informuje o czterech produktach włoskiej firmy Valagro: Megafol (biostymulator), MC Cream (zawiera algi), Plantafol 10-54-10 (nawóz dolistny z wysoką zawartością fosforu) oraz Calbit C (dolistny nawóz wapniowy).


 

Właściwościami biostymulatora MEGAFOL

MEGAFOL zawiera specyficzne aminokwasy (kwas glutaminowy, prolina), betainy (glicynabetaina, prolina-betaina) oraz organiczne biomolekuły. Aminokwasy są związkami o dużym znaczeniu biologicznym ponieważ tworzą strukturę białek. Białka natomiast są głównym elementem budulcowym komórek roślinnych. Betainy są amonowymi związkami pochodnymi od aminokwasów. Odgrywają one zasadniczą rolę w reakcji roślin na czynniki stresujące. Witaminy są związkami organicznymi, które regulują metabolizm komórek i tkanek poprzez wiązanie się z enzymami. 

Dzięki technologii GEAPOWER stworzonej przez firmę Valagro, produkt Megafol ma doskonałe właściwości redukujące stres abiotyczny w roślinach uprawnych.

Megafol poprawia pobieranie nawozów i innych składników, które są korzystne dla roślin, może być stosowany z fungicydami, herbicydami, insektycydami, hormonami (wymagana próba mieszania) oraz nawozami. Podnosi się skuteczność i szybkość działania tych preparatów, gdy podajemy je łącznie z Megafolem.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

MC CREAM: naturalne rozwiązanie dla zwiększenia fotosyntezy i poziomu produkcji

MC Cream to kolejny produkt, o którym wspomina pani Karolina Marzecka. Zawiera on algi Ascophyllum nodosum – wyhodowane przez Norweską spółkę firmy ALGEA.  Produkt ten pozytywnie wpływa na aktywność metaboliczną roślin oraz zwiększa poziom fotosyntezy i produktywność. Aktywne fitoskładniki są pozyskiwane podczas specyficznych procesów ekstrakcji i doskonalone dzięki doświadczeniu Valagro opierającemu się o wyjątkową technologię Geapower.

MC Cream wywołuje wiele pozytywnych efektów w roślinie, która potrzebuje energii. W szczególności formuła ta zawiera biomolekuły, które chronią i podnoszą poziom fotosyntezy. Ostatnie badania wskazują na pozytywny wpływ tych molekuł na zwiększenie zawartości chlorofilu w liściach, ochronę fotosystemu i aktywację enzymu RuBisCo, który jest odpowiedzialny za wbudowanie CO₂ do substancji organicznych. Jednocześnie produkt zawiera mangan, który jest katalizatorem ich syntezy. Obecność innych aktywnych biologicznie składników daje MC Cream  atrybut aktywatora metabolicznego”. Obecne wewnątrz biomolekuły stymulują podział i wypełnienie komórek, zwiększając poprzez to wzrost rośliny i owoców. Są one również zdolne do wywołania aktywności podobnej do hormonów oraz usprawnienia działania samych hormonów. Dzięki temu MC Cream zwiększa wysokość i jakość plonów.

Plantafol jest serią nawozów dolistnych charakteryzujących się wysoką rozpuszczalnością oraz szybką i całkowitą absorpcją przez liście. Wszystkie produkty zawierają chelatowane przez EDTA mikroskładniki i mogą być mieszane z większością produktów Seria obejmuje pięć formuł, które różnią się zawartością azotu, fosforu i potasu. Dzięki temu:
– wspomagają wzrost roślin w każdej fazie rozwoju;
– zapewniają wysoki poziom produkcji i jakość.

Ostatnim wspominanym produktem jest Calbit C, nowość w Polsce od Valagro. Jest to tlenek wapnia wysoko przyswajalny oparty o LSA (lignosulfonian amonu). Liczne badania potwierdzają, że formuła kompleksująca LSA warunkuje wyższą biodostępność wapnia w tkankach roślinnych oraz łatwiejszą penetrację w komórkach liścia bez ryzyka fitotoksyczności. Calbit C może być stosowany dolistnie w dawce 2-3 l/ha.

Artykuł promocyjny

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl