Burza wiatrowa już dziś wkroczy do Europy

Fot. Severe Weather Europe

Do południowej Irlandii oraz dla południowych regionów Wielkiej Brytanii dotrze dziś huragan z wiatrem o prędkości do nawet 170 km/godz. Według meteorologów to największa burza wiatrowa od kilkudziesięciu lat. Oprócz wiatru pojawi się fala pływowa związana z wysokimi falami i wzrostem poziomu Morza poprzez silny wiatr.

Możliwe są powodzie. W godzinach wieczornych wichury do 140-150 km/godz. rozszaleją się na północy Niemiec, Danii, gdzie również możliwe są powodzie. Do wybrzeża Polski wiatr wkroczy około godziny 3-4 rano w sobotę i do godzin porannych obejmie już całe wybrzeże. To właśnie tam powieje najmocniej spośród Polski- do 130 km/godz. Niebezpieczny wiatr o prędkości do 108 km/godz. powieje na Podlasiu, Warmii, Mazurach, Kujawach, Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce. W centrum wiatr osiągnie prędkość do 90-100 km/godz. Najspokojniej tym razem na południu Polski, gdzie wiatr nie przekroczy 75 km/godz. Wichury opuszczą nasz kraj w sobotę wieczorem. Według prognoz wietrzny zapowiada się cały przyszły tydzień

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności