yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościJak długo utrzyma się piękna jesienna aura?

Jak długo utrzyma się piękna jesienna aura?

Zima zapukała już do Azji i Ameryki Północnej. W Europie dla odmiany pogoda wiosenna.

Po wyjątkowo suchej zimie, wiośnie i lecie, jesień w większości Europy przynosi niskie sumy opadów. Podczas gdy w Europie panuje niezwykle ciepła aura w Rosji, środkowej i wschodniej Azji pojawiła się już zima. Tęga zima z temperaturami na poziomie -20/-15 stopni zadomowiła się również na rolniczych terenach Kanady, w rejonie Edmonton.

W najbliższych dniach zimowa aura za Oceanem zacznie obejmować swoim zasięgiem również północną i zachodnią część Stanów Zjednoczonych. W Europie w najbliższych trzech tygodniach widać dominację bardzo ciepłych mas powietrza. Niestety po bardzo suchych ostatnich miesiącach na wschodzie, zachodzie i w centrum Europy nadal mało pada.

Zupełnie inaczej jest na południu Europy, gdzie nad ciepłymi wodami Morza Śródziemnego często powstają niże z opadami deszczu. Według prognoz listopad zapisze się w Polsce jako miesiąc suchy i bardzo ciepły. Dopiero w grudniu możemy liczyć na zmiany.

Mroźne powietrze z USA docierając nad obszar ciepłych wód prądu Zatokowego Golfsztorm pobudzi intensywne parowanie, co doprowadzi do powstania niżów, które zaatakują Europę, przepędzając układy wyżowe z wysokimi temperaturami. Bardzo często po przejściu kilki takich niżów napływa chociaż na kilka dni powietrze z północy przynosząc epizod zimowy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl