Cebula na Ukrainie sprzedawana powyżej 5,00 zł/kg

Nie tylko w przypadku marchwi producenci rolni odnotowali na Ukrainie wzrost cen – w owym gronie znajduje się także cebula.

Jak informuje serwis EastFruit, popyt na cebulę na ukraińskim rynku jest dość wysoki w aktualnym sezonie. Spadająca wraz z upływem czasu podaż jest natomiast czynnikiem, który umożliwia producentom zwiększenie dotychczas uzyskiwanych w ramach wynagrodzenia stawek.

Tak samo, jak w przypadku marchwi, ceny cebuli na ukraińskich rynkach hurtowych wzrosły o 10%. Na ten moment tamtejsi producenci sprzedają warzywo uzyskując stawki na poziomie 43-49 UAH za kilogram, co w przeliczeniu daje nam przedział 4,73-5,39 zł za kilogram.

Zdaniem uczestników rynku cebuli na Ukrainie, tendencja wzrostowa zdoła się utrzymać, a ceny będą zmieniać się wraz ze spadkiem podaży warzywa. Co warto zaznaczyć, tamtejsze gospodarstwa oferują już cebulę tylko średniej jakości. Produkt najwyższej klasy nie jest praktycznie dostępny.

Źródło: east-fruit.com

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Krajowa młoda kapusta w marketach
  2. Ciągnik rolniczy

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności