yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPrzed nami bardzo ciepłe dni

Przed nami bardzo ciepłe dni

W wielu regionach znikną nocne przymrozki. Większych opadów nadal niestety nie widać.

Już dziś napłynie do nas cieplejsze powietrze z południa. Po porannych przymrozkach na poziomie -4/-1 stopnia w ciągu dnia słupki rtęci w niemal całym kraju przekroczą 10 stopni powyżej zera. Zdecydowanie najwyższa temperatura pojawi się na zachodzie kraju, gdzie zobaczymy nawet 15 stopni Celsjusza. Zmiany w pogodzie nadejdą w nocy z poniedziałku na wtorek. Dotrze do Polski front ciepły, z którego na zachodzie kraju spadnie miejscami 1 do 3 mm deszczu, czyli bardzo mało. Front oznacza chmury, dzięki którym na zachód od Wisły słupki rtęci nie spadną poniżej 0 stopni Celsjusza. W Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej o poranku nie mniej niż 5 stopni Celsjusza. Na wschód od Wisły wtorkowy poranek przyniesie jeszcze sporo pogodnego nieba i tu temperatura spadnie do -3/-1 stopnia.

We wtorek front z opadami znad zachodniej Polski zaniknie. Pozostaną nad nami tylko chmury, z których tylko lokalnie pokropi deszcz. Na południu kraju pojawi się wiatr fenowy (wiatr halny), dzięki czemu w ciągu dnia temperatura podskoczy do nawet 15 stopni Celsjusza w cieniu i ponad 20 stopni w słońcu. Wiatr na terenie kraju powieje słabo z południa, jedynie w regionach podgórskich silniej do 60 km/godz.

W środę dla odmiany popada na południu Podkarpacia, Małopolski i Górnego Śląska do 3-6 mm. Pokropi również w innych regionach kraju. Będą to ostatnie szanse na zobaczenie kropel deszczu, ponieważ od czwartku na niebie znów dominować ma bezchmurne niebo, które wpłynie na obniżenie się temperatur o poranku do -5/-3 stopni. W ciągu dnia nadal ciepło na poziomie 6-12 stopni Celsjusza powyżej zera.

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl