Przed nami suche i gorące lato

Niepokojące prognozy na lato dotyczą wschodniej, południowej i środkowej Europy.


Aktualnie znajdujemy się u schyłku czerwca, który zapiszemy jako miesiąc ciepły. Przed nami tydzień z niezwykle wysokimi jak na obecną porę roku temperaturami. Praktycznie codziennie do końca przyszłego tygodnia słupki rtęci mają się wahać w ciągu dnia między 29 a 35 stopni Celsjusza. Noce również nie przyniosą wytchnienia. O świcie słupki rtęci maja spadać do tylko 19-23 stopni.

Taka temperatura może świadczyć o braku rosy o poranku. Dodatkowo na wschodzie, południu i w centrum występować ma w ciągu dnia suchowiej, silniejszy i suchy wiatr z południowego wschodu, dodatkowo osuszający powietrze i podłoże. Szanse na jakieś przelotne opady są w środę w przyszłym tygodniu, ale prawdopodobnie opadów będzie niewiele.

Według prognoz bardzo gorąco i upalnie zapisze się lipiec i sierpień. W lipcu szansa na bardziej deszczowy, burzowy tydzień pojawi się w okolicach 8-15 lipca oraz na sam koniec miesiąca. W sierpniu jest jeszcze zbyt wcześnie oszacować, w której części miesiąca może popadać. Wiadomo jednak, że sytuacja pogodowa na Oceanie – La Nina oraz rozgrzany ląd na wschód od nas wpłynie na powstanie Wyżu, który powinien pompować do nas ciepło z południa i wschodu oraz przeważnie suche powietrze. Taka sytuacja może oznaczać powtórkę potężnej suszy sprzed kilku lat oraz problemy energetyczne i wodne. Jeszcze cieplejsza i bardziej sucha aura może dotknąć Bałkany, Ukrainę oraz zachodnią Rosję, gdzie deszcz może nie padać tygodniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności