yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPrzed nami suche i gorące lato

Przed nami suche i gorące lato

Niepokojące prognozy na lato dotyczą wschodniej, południowej i środkowej Europy.


Aktualnie znajdujemy się u schyłku czerwca, który zapiszemy jako miesiąc ciepły. Przed nami tydzień z niezwykle wysokimi jak na obecną porę roku temperaturami. Praktycznie codziennie do końca przyszłego tygodnia słupki rtęci mają się wahać w ciągu dnia między 29 a 35 stopni Celsjusza. Noce również nie przyniosą wytchnienia. O świcie słupki rtęci maja spadać do tylko 19-23 stopni.

Taka temperatura może świadczyć o braku rosy o poranku. Dodatkowo na wschodzie, południu i w centrum występować ma w ciągu dnia suchowiej, silniejszy i suchy wiatr z południowego wschodu, dodatkowo osuszający powietrze i podłoże. Szanse na jakieś przelotne opady są w środę w przyszłym tygodniu, ale prawdopodobnie opadów będzie niewiele.

Według prognoz bardzo gorąco i upalnie zapisze się lipiec i sierpień. W lipcu szansa na bardziej deszczowy, burzowy tydzień pojawi się w okolicach 8-15 lipca oraz na sam koniec miesiąca. W sierpniu jest jeszcze zbyt wcześnie oszacować, w której części miesiąca może popadać. Wiadomo jednak, że sytuacja pogodowa na Oceanie – La Nina oraz rozgrzany ląd na wschód od nas wpłynie na powstanie Wyżu, który powinien pompować do nas ciepło z południa i wschodu oraz przeważnie suche powietrze. Taka sytuacja może oznaczać powtórkę potężnej suszy sprzed kilku lat oraz problemy energetyczne i wodne. Jeszcze cieplejsza i bardziej sucha aura może dotknąć Bałkany, Ukrainę oraz zachodnią Rosję, gdzie deszcz może nie padać tygodniami.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl