yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościŚrodków na utylizację azbestu nie ma… Wkrótce nowy program dopłat

Środków na utylizację azbestu nie ma… Wkrótce nowy program dopłat

Rolnicy, którzy zdecydowali się na wymianę pokryć dachowych z materiałów szkodliwych, zmagają się obecnie z koniecznością utylizacji powstałych odpadów zawierających azbest. Środki na ten cel są jednak niewystarczające i zachodzi potrzeba ich zwiększenia. Wkrótce ma powstać nowy program dopłat.

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się 18 maja w stronę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o uruchomienie dodatkowych dopłat do utylizacji azbestu, koniecznych ze względu na nagromadzenie dużej ilości odpadów pochodzących z wymiany dachów.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że już wcześniej prowadzone były uzgodnienia z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, związane z potrzebą utylizacji i odbioru odpadów zawierających azbest od rolników. MRiRW wnioskowało również o zwiększenie puli środków finansowych na ten cel.

– NFOŚiGW finalizuje już prace mające na celu rozszerzenie Ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest, o dofinansowanie przedsięwzięć w zakresie odbioru oraz unieszkodliwiania azbestu od rolników, którzy skorzystali ze wsparcia na wymianę pokryć dachowych z azbestu w ramach KPO. Już wkrótce zostanie uruchomiony odrębny program – informuje ministerstwo rolnictwa w odpowiedzi.

Źródło: KRIR

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl